سه برنامه فرهنگی تجلیل از پدران شهید در سقز برگزار شد
28 فروردين 96  12:51 ب.ظ
سه برنامه فرهنگی تجلیل از پدران شهید، پیاده روی خانواده شهدا و غبارروبی مزار شهدا در گرامیداشت یادوخاطره پدران شهید با حضور فرماندار در سقز برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری سقز، روز یکشنبه استاد حوزه و دانشگاه در آئین تجلیل از پدران شهید در سالن دانشگاه علمی و کاربردی سقز گفت: حضرت علی (ع) در تمام طول زندگیش برای مردم مایه خیر و برکت بود و امروز آن حضرت الگویی برای مردم ایران اسلامی شده است.

حجت السلام سید محمد فلسفی افزود: پدران شهید ایران اسلامی با الگوگیری از آن حضرت، در دفاع از خاک و ناموس شرف ایران اسلامی تلاش کردند و در این راه شهید شدند.

وی اضافه کرد: خانواده شهدا چشم و چراغ، جامعه هستند و باید همواره قدردان آنان بود، زیرا خانواده شهدا بهترین هدیه زندگی شان که همان فرزند است را در راه اسلام، قرآن و ایران تقدیم کرده اند.

 

**پیاده روی خانواده شهدا و غبارروبی مزار شهدا

همچنین در گرامیداشت یاد و خاطره پدران شهید و  به مناسبت گرامی داشت سالروز ولادت حضرت امام علی (ع) تعدادی از خانواده شهدا با حضور فرماندار سقز، مسیرخیابان سعدی را  تا گلزار شهدا پیاده روی کردند.

و همچنین مزار شهیدان شهرستان سقز با حضور فرماندار،  امام جمعه و جمع زیادی از خانواده شهدا و مسئولان، غبارروبی و عطر افشانی شد

شهرستان سقز 608 شهید470 جانباز و 135 آزاده تقدیم نظام مقدس کرده است.