فرماندار سقز: بیشترین اعتبار شهرستان به روستاها اختصاص یافته است
23 فروردين 96  04:13 ب.ظ
جشنواره جوان برتر روستایی برای نخستین بار و با حضور بیش از یک هزار و 500 نفر از مردم سقز در روستای 'رنگه ریژان' این شهرستان برگزار شد.

 فرماندار سقز با بیان اینکه به روستایی بودن خود افتخار می کنم، گفت: با خدای خود عهد کرده ام که هر ساله بیشترین اعتبار شهرستان را برای روستاها اختصاص دهم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، علی اکبر ورمقانی، در آئین آغازین اولین جشنواره جوان برتر روستایی با بیان اینکه، آبادانی روستاها، در اولویت اول برنامه های شهرستان سقز قرار دارد، افزود: در سال گذشته، در بخش کشاورزی، اعتبارات دو برابر شد و در بخش های آسفالت راه روستای، و گاز رسانی این اعتبارات چند برابر افزایش یافت.

وی با عنوان اینکه، پایه اقتصاد کشور، در روستاها و کار در روستا یک افتخار است بیان کرد: کمبودها را قبول داریم و برای رفع مشکلات همواره بیشتر تلاش خواهد شد.

وی با اظهار خوشحالی از استقبال گسترده مردم از این برنامه و تشکر از برگزار کنندگان، گفت: برگزاری هرچه مناسب و با کیفیت این جشنواره باید به جد توسط اداره ورزش و جوانان پیگیری شود.

ورمقانی در بخشی دیگر از سخنان خود،  اظهار داشت:برای اولین بار در یک اقدامی مناسب ، 102 کیلومتر راه روستایی در روستاهای شهرستان سقز، آسفالت می شود.

فرماندار سقز از مردم خواست تا حضوری پرشور در انتخابات 29 اردیبهشت ماه 96 ، حماسه سیاسی در طراز فرهنگ، تمدن و غیرت ایران و کردستانی به جهانیان نشان داده شود و با حضور حداکثری در انتخابات باری دیگر توطئه های دشمنان ایران اسلامی را خنثی کنند.

 

 

معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان هم با بیان اینکه این برنامه فرهنگی هنری توسط انجمن جوانان همیار روستای سقز برگزار شد، گفت: تشکیل سازمان های مردم نهاد در شهرها و روستاها، نقش مهمی در مشارکت مردم در امورات و آبادانی کشور دارد.

هیرش رضایی با بیان اینکه استقبال گسترده مردم از این برنامه، برای مسئولان برگزاری روحیه بخش است، افزود: برگزاری این برنامه ها برای استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و نشاط بخشی در روستاها، توسط اداره کل ورزش و وجوانان پیگیری خواهد شد.

فرزاد خاکی، سرپرست اداره ورزش و جوانان سقز هم با بیان اینکه، این جشنواره برای اولین بار است که در سطح استان برگزار می شود، از برگزار کنندگان و حمایت های اداره کل ورزش و جوانان و فرمانداری تقدیر و تشکر کرد.

در این جشنواره 15 غرفه غذاهای محلی، محصولات و وسایل کشاورزی، صنایع دستی، اختراعات و عکس روستا برپا شده بود.

 

اجرای بازی های بومی محلی، جوراب بازی ، طناب کشی، موسیقی و رقص محلی و نمایش از برنامه هایی بود که در این جشنواره، اجرا شد.

در این مراسم از 10 جوان برتر که در زمینه های باغداری، کشاورزی، ورزشی، علمی، دارای مدارک دانشگاهی و درجات عالی بودند و از دهیاران نمونه چهار بخش سرشیو، امام، زیویه و مرکزی و از تیم های برتر مسابقات و غرفه های برتر این مراسم تقدیر شد.

این جشنواره با همکاری معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان، فرمانداری شهرستان سقز، اداره ورزش و جوانان ، انجمن همیار جوان روستایی، بخشداری ها و دهیاری های شهرستان سقز برگزار شد.

جشنواره جوان برتر روستایی برای نخستین بار و با حضور بیش از یک هزار و 500 نفر از مردم سقز در روستای 'رنگه ریژان' این شهرستان برگزار شد.

روستای رنگه ریژان در 25 کیلومتری مسیر سقز مریوان قرار دارد.