اخبار

40 روستای سقز تا پایان سال گاز رسانی می شود

معاون عمرانی فرماندار سقز گفت:40 روستای دیگر شهرستان سقز تا پایان سال گاز رسانی می شود.
40 روستای سقز تا پایان سال گاز رسانی می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، علی محمدیان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه افزود: در هفته دولت عملیات اجرایی گاز رسانی به 42 روستا هم آغاز و مشعل گاز در روستاهای "قشلاق پل و گوره قلعه" هم روشن می شود.
محمدیان عنوان کرد:با وجود کمبود اعتبارات ، تمام پروژه های عمرانی در شهرستان سقز فعال است.
وی اظهار کرد:7 کیلومتر بزرگراه در مسیر سقز- بوکان آزاد سازی و زیر بار ترافیک می رود و در مسیر سقز - سنندج هم عملیات ساخت پل و زیر گذر آدینان و اصلاح دوربرگردان قیلسون در دست انجام و اتمام است.
وی ادامه داد: ساخت کنار گذر سقز هم به عنوان اولین کنار گذر در شمال غرب در مراحل نهایی است که اتمام پل انتهای دسترسی آن و نصب علایم و نیوجرسی نیز در دستور کار قرار دارد.
محمدیان عنوان کرد:در مسیر جاده سقز- بانه هم 2 پیمانکار با اولویت حذف ترانشه و نقاط حادثه خیز مشغول فعالیت هستند و 10 کیلومتر دیگر از این مسیر از میرده به سمت بانه نیز با اعتبار اولیه 550 میلیارد ریال به پیمان سپرده می شود 4/6 کیلومتر از این مسیر جابجا و 4 خطه احداث می شود.
وی بیان کرد: آسفالت 8/1 کیلومتر مسیر سقز- مریوان هم امسال تمام و 10 کیلومتر در مسیر سوته- بانه هم آسفالت می شود و در حوزه آسفالت راه روستایی هم امسال عملیات آسفالت 9 تا 12 روستا به اتمام می رسد.
محمدیان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: ساخت بیمارستان منطقه ای سقز نیز امسال تمام و عملیات تجهیز آن با اعتبار اولیه 200 میلیارد ریال شروع می شود.
وی با اشاره به اهمیت سد چراغ ویس بیان کرد: آب این سد برای تامین آب شرب و کشاورزی شهرستان مورد استفاده قرار می گیرد و با اتمام تصفیه خانه شماره 2 با  پیشرفت فیزیکی 72 درصد ، 600 لیتر در ثانیه آب آشامیدنی تولید و وارد مدار می شود.
وی با اشاره به فعالیت 2 پیمانکار در پایانه فرودگاه و ابینه فنی تصریح کرد: اراده دولت بر این است که فرودگاه تمام شود و تاکنون از 445 هکتار زمین برای آن 181 و نیم هکتار تملک شده است.
محمدیان در ادامه گفت:در حوزه روستایی هم اقدامات مناسبی با مشارکت های مردمی و توسط دهیاری ها و ادارات انجام شده است.

 

بازدید [ 336 ]