اخبار

77محصول تولیدی شهرستان سقز دارای پروانه استاندارد است

رئیس اداره استاندارد سقز گفت: تعداد 77 محصول تولیدی شهرستان سقز دارای پروانه استاندارد است.
 77محصول تولیدی شهرستان سقز دارای پروانه استاندارد است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، هیوا سلطانی اردلان در نشست خبری به مناسبت روز جهانی استاندارد در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: 82 واحد ساختمانی، معدنی، غذایی و کشاورزی زیر نظر اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی سقز است که از این تعداد 55 واحد فعال هستند و 105 نوع محصول تولید می کنند.
سلطانی اردلان بیان کرد:به دلیل خارج شدن برخی از واحدهای تولید از چرخه و تعدیل نیرو تعداد پروانه های استاندارد صادر شده در شش ماه اول امسال کاهش چشمگیری داشته است.
وی بیان کرد: در سالجاری ۱۵ مورد تمدید و ابطال پرونده، ۲۲۳ مورد بازرسی، ۹۲ محصول نمونه برداری، ۸۵۶ مورد بازرسی در بازار و ۲۱۸ مورد اخطار و نمونه برداری در این زمینه انجام شده است. 
وی تصریح کرد:کمبود نیرو و نبود اعتبار برای تجهیز آزمایشگاه اداره استاندارد از مشکلات اساسی این اداره است. نبود آزمایشگاه باقی مانده سموم مواد غذایی 
رئیس اداره استاندارد سقز با عنوان اینکه، تعدادی از تولیدکنندگان تولید قند از مقدار زیادی ماده "بلانکت" برای سفید کردن محصول استفاده می کنند در حالی که استفاده زیاد از این سرطان زا است، هشدار داد:از 44 بِرند قند در بازار سقز، فقط 4 نوع با استانداردهای لازم تطابق دارد و بقیه بی کیفیت هستند.
او ادامه داد : مدیران نهرین لوله، نیک پلیمر، لبنیات آرام و آرد سهند از واحدهای تولیدی سقز به عنوان واحدهای برگزیده استانی تجلیل می شوند.
وی عنوان کرد:هیچکدام از شهربازی های بخش خصوصی سقز، دارای تجهیزات غیر استاندارد نیستند و آسانسورهای آپارتمان های مسکن مهر جاقل و کوهدشت استاندارد نیستند. 

بازدید [ 311 ]