اخبار

گنجشک‌های صاحب در برزیل

فیلم کوتاه «گنجشک‌های کوچه ما» به کارگردانی ژیوار فرج‌زاده عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر صاحب شهرستان سقز به سومین جشنواره‌ «آلورادا» برزیل راه پیدا کرد.
 گنجشک‌های صاحب در برزیل

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، نقل از کانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، ژیوار دراین فیلم کوتاه 90 ثانیه‌ای تلاش کرده است تا زندگی مسالمت‌آمیز گنجشک‌های لب‌بام خانه‌شان را به تصویر بکشد.
به گفته‌ی ژیوار ایده‌ این فیلم از سوپرمارکت نزدیک خانه‌شان شروع شد. من و دیار برادرم هر روز از پنجره به فروشنده‌ این سوپرمارکت (کاک جمشید) نگاه می‌کردیم. او برای گنجشک‌هایی که بر روی درخت جمع می‌شدند بیسکویت خرد می‌کرد. گنجشک‌ها هر روز بیشتر می‌شدند.
«ژیوار» می‌گوید از آن‌جایی که پدرم فیلمبردار است به او اصرار کردم تا دوربین را در اختیارم قرار دهد تا از گنجشک‌ها فیلم بگیرم. این اتفاق افتاد و در آن هنگام سگی که خیلی گرسنه بود آمد و همه‌ی گنجشک‌ها را فراری داد و من و برادرم این صحنه را ثبت کردیم.
این فیلم کوتاه اولین اثر ژ یوار  است که در زمستان سال 1395 تهیه‌کنندگی و تصویربرداری آن را انجام داده است.
سومین جشنواره‌ی «آلورادا» برزیل با هدف تقویت و ترویج انتشار کارهای صوتی و تصویری در مدارس دولتی برزیل و خارج از کشور پدید آمده است. این جشنواره امسال از 29 آبان تا 4 آذر (20 تا 25 نوامبر) برپا می‌شود.
«گنجشک‌های کوچه ما» چندی پیش نیز به بیستمین جشنواره‌ی «مارانو» در شهر ناپل ایتالیا راه پیدا کرده است.
 این جشنواره از 6 تا 12 آذر (27 نوامبر تا 3 دسامبر) برپا خواهد شد.


بازدید [ 1064 ]
برچسب ها