اخبار

پیام فرماندار سقز به مناسبت فرا رسیدن روز شوراها

معاون استاندار و فرماندار سقز با صدور پیامی، فرا رسیدن نهم اردیبهشت ماه روز شوراها را به اعضای شوراهای اسلامی روستا، بخش، شهر و شهرستان سقز تبریک گفت.
 پیام فرماندار سقز به مناسبت فرا رسیدن روز شوراها

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، متن پیام علی اکبر ورمقانی به شرح زیر است:
 ۆ أَمْرُهُمْ شُوري‏ بَيْنَهُمْ
نهم اردیبهشت ماه، سالروز رویدادی بزرگ در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است كه بی تردید نشان از تعمیق مردم سالاری دینی در جامعه اسلامی ما دارد.
شوراهای روستا، بخش، شهر و شهرستان در نظام حقوقی ایران اسلامی جایگاه ویژه ای داشته و با داشتن اختیارات ، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و... فعال بوده و نقش به سزایی در پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برعهده دارند.
به طور یقین در نظام شورایی، مشارکت در اداره امور کشور، خصوصا رفع موانع در امور محلی به نحو قابل توجهی افزایش می¬یابد و تصمیم‌گیری و نظارت بر عملکرد مناطق بالا رفته و حقوق شهروندان تضمین می‌گردد.
نقش شوراهای شهر و روستا در تصمیم‌گیری و تصمیم سازی، ارشادی، نظارتی، وضع مقررات لازم، همکاری و هماهنگی با مسئولان، بازوی مدیریتی  بسیار ارزشمند و تاثیر گذاری محسوب می شود و بنده همواره از همفکری و راهنمایی های این عزیزان بهره ها گرفته ام.
نهم ارديبهشت سالروز رويدادي ارزشمند در راستاي اجراي اصل 100 الي 106 قانون اساسي در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است كه بي ترديد نشان از تعميق جایگاه مردم در مشارکت برای ساخت آینده ای بهتر است.
 بدینوسیله سالروز تأسیس نهاد مقدس شورای اسلامی را به همه اعضای شوراهای اسلامی روستا، بخش، شهر و شهرستان و اعضای شورا که در شورای عالی استان حضور دارند تبریك عرض نموده بر خود وظیفه            می دانم از همراهي، پیگیری ، تلاش ، مساعدت و راهنمائی های ارزنده تک تک  شما در پیشبرد اهداف شهرستان تقدیر و تشكر نمایم.
سعادت و توفیق همگان را در راستای خدمات رساني به مردم و تقويت پايه هاي اين نظام الهي از خداوند منان خواستار و خواهانم.


بازدید [ 739 ]