اخبار

رئیس شورا و شهردار سقز:

نقدهای خبرنگاران ، نقش مثبتی در روند عمران شهری داشته است

رئیس شورای اسلامی و شهردار سقز عنوان کردند، نقدهای سازنده خبرنگاران این شهرستان، نقش مهم و مثبتی در روند عمران شهری داشته است.
 نقدهای خبرنگاران ، نقش مثبتی در روند عمران شهری داشته است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، اسماعیل تیفوری، رئیس شورای سقز، در نشست تجلیل از خبرنگاران در شهرداری افزود: نقد منصفانه خبرنگاران به عنوان، سنگرسازان بی سنگر برای توسعه شهری مفید بوده است و بارها از انتقادهای همراه با ارائه راهکار اصحاب رسانه برای اصلاح امور شهری استفاده شده است.
وی با بیان اینکه نقد منصفانه راه اصلاح را خواهد گشود خواستار انتشار گزارش های جامع از سوی خبرنگاران پیرامون بحث های عمران شهری شد.
او عنوان کرد: روزنامه نگار وقف واقعیت عینی است و باید با عدم جانبداری آنچه که رخ می دهد را بازتاب دهد تا سره از ناسره تشخیص داده شود.
ضیاالدین نعمانی، شهردار سقز هم با بیان اینکه به حضور در جمع خبرنگاران می بالم از نقش مطالب انتقادی آنان به عنوان رهگشا و راهنمای  امور برای مدیران شهری تقدیر کرد.
وی اظهار کرد: اصحاب رسانه همواره یاری گر شورای شهر و شهرداری برای حل مشکلات بوده اند و با بررسی های جامع، شورا وشهرداری را در اولویت بندی اجرای طرح های عمران شهری کمک کرده اند.
او با بیان اینکه، خبرنگاران، منادی آگاهی بخشی هستند، عنوان کرد: خبرنگاران باید همواره استقلال فکری و کاری خود را حفظ کنند و وامدار کسی نباشند.
خبرنگاران سقز هم در این نشست خواستار نامگذاری یکی از خیابان ها یا پارک های سقز به نام خبرنگار و یا نصب نماد خبرنگار در یکی از میدان های شهر شدند.
حمایت از راه اندازی دفتر خبری صدا وسیما، انجام فعالیت های بیشتر فرهنگی در حاشیه شهر، تکمیل مجتمع فرهنگی، ساخت فرهنگسرا و قرائت خانه، ادامه حمایت از تیم های ورزشی و خرید کتاب از نویسندگان محلی از دیگر مواردی بود که توسط خبرنگاران مطرح شد.
به مناسبت روز خبرنگار، فرمانداری، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی ، تعاون روستایی، جهاد کشاورزی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در برنامه هایی جداگانه از جمعی از خبرنگاران تجلیل کردند.
هفدهم مرداد سال 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید، به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد هر سال را به عنوان روز خبرنگار نام گذاری کرد.


بازدید [ 94 ]