اخبار

فرماندار ویژه سقز از مراکز خرید گندم بازدید کرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز از مرکز خرید گندم تضمینی کارخانه گلنام سقز و مراکز خرید گندم شبکه تعاون روستایی در قهرآباد سفلی و سرا بازدید کرد.
 فرماندار ویژه سقز از مراکز خرید گندم بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان روز شنبه در جریان این بازدید با بیان اینکه یکی از مهمترین خط‌مشی های حمایتی دولت در بخش کشاورزی، خرید تضمینی محصولات کشاورزی است، از ادارات مرتبط و بخش خصوصی خواست تا به نحوه شایسته ادامه روند خرید گندم را انجام دهند.
محمد نافع علایی نیا، مدیرجهاد کشاورزی سقز هم با اشاره به کیفیت مناسب گندم برداشت شده از گندمزارهای این شهرستان، افزود: کار خرید گندم از دهم تیرماه آغاز و تاکنون ۸۱ هزار تُن گندم توسط مراکز تعاون روستایی و سیلوها، تحویل و خریداری شده است.
شکرا..صلواتی، رئیس اداره غله سقز هم با اشاره به رشد ۴۷ درصدی افزایش قیمت گندم تضمینی نسبت به سال گذشته از متصدیان مراکز خرید خواست تا در بحث افت، با دقت و نظارت بیشتری عمل شود.
صادق بهزادی، رئیس اداره تعاون روستایی سقز نیز اظهار داشت: ۹ مرکز خرید تعاون روستایی از میزان کل گندم خریداری شده ۲۸ هزار تُن تحویل گرفته اند.
آمادگی شرکت های حمل و نقل برای انتقال گندم کشاورزان، تسهیلگری و تکریم کشاورزان، استاندارد سازی باسکول‌ها و ممنوعیت اخذ وجه از کشاورزان در فرایند خرید از دیگر مواردی بود که در این بازدید تاکید شد.
در این بازدید، معاون برنامه ریزی فرمانداری و مدیران صنعت، معدن و تجارت و استاندارد هم حضور داشتند.

 

بازدید [ 31 ]