اخبار

فرماندار سقز:

سمن ها، زمینه و بستر شناخت فرهنگی استان را فراهم کنند

فرماندار شهرستان سقز گفت: سازمان های مردم نهاد، زمینه و بستر شناخت فرهنگی استان را فراهم کنند.
 سمن ها، زمینه و بستر شناخت فرهنگی استان را فراهم کنند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان روز شنبه در همایش دبیران سازمانهای مردم نهاد جوانان استان کردستان اظهار کرد: سازمانهای مردم نهاد بسترساز توسعه جامعه مدنی و همیار دولت در تحقق توسعه پایدار هستند.
کریمیان عنوان کرد:با کار تخصصی، دوری کردن از نگاه بخشی نگری و محدود محوری در راستای توسعه و آبادانی استان کردستان تلاش کنید.
وی بیان کرد:ترویج نشاط و شادابی و گفتمان توسعه، داشتن قدرت ریسک برای انجام کارهای شاخص و ماندگار، بایستی به جد مورد توجه سمن ها باشد.
وی با بیان اینکه بیشتر سازمان های مردم نهاد در حوزه حمایتی و اجتماعی فعال هستند به ضرورت تشکیل سازمان های مردم نهاد در دیگر حوزه ها از جمله فرهنگ و محیط زیست تاکید کرد.
وی با عنوان اینکه تعدادی از سازمان های مردم نهاد در حوزه تولید و اشتغال نیز فعال هستند، خواستار حمایت سمن ها از برندهای تولید شده توسط این انجمن ها شد.
فرماندار سقز با اشاره به رشد قابل توجه تشکیل سازمان های مردم نهاد در استان کردستان و به ویژه سقز در دولت تدبیر و امید بیان کرد، یادآور شد: ۳۸ انجمن مردم نهاد در شهرستان سقز فعال هستند.
در این نشست، دبیران سازمان های مردم نهاد، خواستار حمایت دولت از برنامه سمن ها، تسهیلگری ادارات برای مسائل و مشکلات پیش روی آنها و استفاده دستگاه های اجرایی از ایده های سمن ها و نتایج پژوهش های انجام شده توسط آنها شدند.

 

بازدید [ 83 ]