اخبار

سرپرست فرمانداری سقز

 رویکرد دولت برای خرید گندم توجه به کیفیت است

سرپرست فرمانداری سقزگفت: رویکرد دولت برای خرید گندم توجه به کیفیت است.
 رویکرد دولت برای خرید گندم توجه به کیفیت است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان در جلسه کمیته خرید گندم بر جلوگیری از خرید گندم تاریخ گذشته و سال های قبل، بهداشتی بودن مراکز خرید گندم و برآورد افت واقعی گندم تاکید کرد.
کریمیان همچنین بر استقرار عوامل تشخیص و ذیحساب، عوامل آزمایشگاهی و سایر عوامل در تمامی مراکز خرید در ایام خرید تصریع و اظهار کرد: 10 روز قبل از شروع خرید گندم، از مراکز خرید گندم بازدید می شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هم با بیان اینکه 50 درصد از مزارع گندم علیه سن پوره سمپاشی شده است اظهار امیدواری کرد که گندم امسال کیفیت مناسبی داشته باشد.
محمدنافع علایی نیا با عنوان اینکه گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در مراکز خرید با استفاده از سامانه جامع پهنه بندی داده های کشاورزی تحویل گرفته می شود، اعلام کرد:27 مروج پهنه بندی در سطح شهرستان مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه به احتمال زیاد  10 تا 11 تیرماه خرید گندم در شهرستان سقز آغاز شود، اضافه کرد: پیش بینی می شود 115 تا 120 هزار تن گندم مازاد از کشاورزان خریداری شود.
رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان سقز هم با بیان اینکه سال گذشته در مراکز خرید تعاون روستایی 57 هزار تن گندم خریداری شد از آمادگی مراکز خرید برای تحویل گندم کشاورزان خبر داد.
عبداالله کریمی اعلام کرد: سال جاری چهار میلیارد و 260 میلیون ریال از منابع داخلی برای بهسازی مراکز خرید هزینه شده است.
رئیس اداره غله شهرستان سقز، شکراله صلواتی هم اعلام کرد: سیلوهای سرپوشید شهرستان سقز دارای ظرفیت 140 هزار تُن گندم است.
تاکید بر آموزش نیروهای مراکز خرید گندم ، بهسازی و نوسازی تمامی انبارها، سیلوها، ضدعفونی کردن و به کارگیری نیروهای مجرب، نصب دوربین مداربسته، کپسول اطفای حریق، تجهیز امکانات آزمایشگاهی و سایر امکانات و تجهیزات مورد نیاز قبل از شروع فصل خرید گندم از دیگر مواردی بود که در این جلسه عنوان شد.

 

بازدید [ 424 ]