اخبار

فرماندار:

تئاتر کُردی بِرَند شهرستان سقز است

فرماندار سقز با اشاره به روند موفق برگزاری 14 دوره جشنواره تئاتر کُردی در این شهرستان گفت: تئاتر کُردی بِرَند این شهرستان است.
 تئاتر کُردی بِرَند شهرستان سقز است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی اکبر ورمقانی در آئین اختتامیه چهاردهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز در تالار باغ ونوس اظهار کرد: تلاش برای ثبت تئاتر کردی در تقویم جشنواره های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  از سوی استانداری کردستان و نماینده مردم در مجلس پیگیری خواهد شد.
وی با اشاره به برگزاری فراگیر این رویداد فرهنگی هنری اظهار کرد: تئاتر کُردی باید بین المللی شود و با ایجاد زیرساخت های شهرستان سقز ازجمله فرودگاه این را میسر خواهد شد.
رئیس ستاد برگزاری چهاردهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز هم با بیان اینکه  تئاتر یک نمایش زنده است وکسانی که این هنر را اجرا می کنند انسان های خلاق و هنرمند ونوآور هستند، گفت: از فعالان این عرصه در این شهرستان تقدیر و تشکر کرد
وی با عنوان اینکه برنامه های فرهنگی هنری از جمله تئاتر نقش مهمی در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد، اظهار کرد: به تمامی کسانی که با زبان هنر به ویژه  تئاتر در راه اعتلای فرهنگ ایران و کردستان می کوشند، تبریک می گویم.


بازدید [ 609 ]