اخبار

گزارش سفر معاون وزیر علوم به سقز

تسریع در اتمام دانشکده علوم و فنون سقز، محور گفتگوهای نشست مسئولان با معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوی کشور بود.
گزارش سفر معاون وزیر علوم به سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، معاون آموزشی وزیر علوم روز 30 آذرماه در این نشست در دانشگاه پیام نور سقز گفت:میانگین دانشجو در استان کردستان حدود 3 و نیم درصد بوده که نزدیک به 2 درصد پایین تر از میانگین کشوری است و باید با اتخاذ سیاست های مناسب این ضعف، جبران شود.
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر بر منطقه گرایی و تهیه طرح آمایش توسعه آموزش عالی استان، اولویت بخشی به توسعه رشته های مهارتی، تلاش برای راه اندازی دانشکده علوم و فنون سقز با همکاری مسئولان شهرستان و خیران، حمایت از فعالیت ها و برنامه های دانشگاه پیام نور در اقصی نقاط کشورتاکید کرد. 
معاون دانشگاه پیام نور کشور هم بیان کرد: دانشگاه پیام نور سقز در ایفای مسئولیت ها و حرکت به سوی کیفی سازی آموزشی قدم های خوبی برداشته است. 
دکتر حسن علیزاده اظهار کرد: کمک به تجهیز امکانات آزمایشگاهی و ورزشی، تکمیل ساختمان نیمه تمام، توسعه تحصیلات تکمیلی از جمله برنامه های دانشگاه پیام نور برای توسعه دانشگاه سقز است. 
دکتر غلامرضا کیانی، رئیس دانشگاه فنی حرفه ای منطقه یک کشوری هم با اشاره به اینکه میانگین دانشجو و مراکز این دانشگاه در استان کردستان پایین تر از میانگین کشوری است، بر راه اندازی آموزشکده های دختران سقز و پسران بانه و توسعه و تجهیز مراکز تاکید کرد. 
نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه و رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان هم با تاکید بر توزیع عادلانه امکانات و ظرفیت ها در کشور گفت: بومی گزینی، ظلمی آشکار در حق فرزندان و ساکنان استان کردستان است و باید این سیاست اصلاح شود. 
محسن بیگلری با انتقاد از تعلل در ساخت و راه اندازی دانشکده علوم و فنون سقز، گفت: شهرستان سقز برای یک و نیم میلیون نفر از جمعیت منطقه مرکزیت دارد و نقطه اتصال استان های کردستان، زنجان، آذربایجان شرقی و غربی و همچنین اقلیم کردستان است.
وی با اشاره به صدور مجوز راه اندازی آموزشکده های دختران سقز و پسران بانه خواستار شروع به کار این آموزشکده ها از بهمن امسال یا مهر سال 98 شد. 
وی بر توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های پیام نور و آزاد، کمک به ادامه فعالیت و حل مشکلات دانشگاه علمی کاربردی سقز و توسعه واحد بانه، راه اندازی مجتمع عالی سلامت سقز از دیگر مطالبات مطرح شده توسط نماینده سقز و بانه در این نشست بود. 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز هم با بیان اینکه دانشگاه ها بسترساز توسعه و پیشرفت جامعه اند، گفت: استان کردستان در زمینه توسعه دانشگاه ها نسبت به میانگین کشوری عقب است که لازمست با مساعدت های ویژه وزارت علوم این کمبودها جبران شود. 
کامیل کریمیان افزود: راه اندازی دانشکده علوم و فنون سقز مطالبه ای مردمی است و ما آماده همکاری لازم برای تحقق این مساله هستیم. 
رئیس دانشگاه کردستان هم بیان کرد: ساخت و شروع به کار دانشکده وابسته به دانشگاه کردستان جزو برنامه های ماست. 
دکتر فردین اخلاقیان افزود: دانشکده علوم و فنون سقز در زمینی به مساحت ۲ هکتار با زیربنای ۳۵۰۰ متر از محل اعتبارات عمرانی دانشگاه کردستان در حال ساخت است و تلاش ما بر این بوده که در اولین فرصت ممکن آن را راه اندازی کنیم.

 

بازدید [ 130 ]