اخبار

گزارش خبری مراسم تقدیر و معارفه فرماندار سقز

امام جمعه سقز گفت: انسان دارای کرامت است و باید با عملگرایی، خدمت به شهروندان و تکریم مردم و حسن خلق، کرامتش را ثابت کند.
گزارش خبری مراسم تقدیر و معارفه فرماندار سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز ماموستا سید حسین حسینی، در هشتمین جلسه شورای اداری و مراسم تقدیر و معارفه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز اظهار کرد:آنچه برای انسان باقی می ماند عمل صالح و تکریم مردم، عمل بزرگی است.
وی عنوان کرد: مسئولیت در نظام اسلامی، جایگاهی بس رفیع دارد و امانتی است که باید با تصمیمات درست، در درگاه خداوند پاسخگو باشیم.
او با اشاره به این نکته که باید بر اساس مصلحت ایجابی خدمت کرد، تصریح کرد: دفع ضرر و جلب منافع به ویژه جذب سرمایه گذاران برای اشتغال زایی باید در اولویت کاری دولتمردان باشد.
ماموستا حسینی در بخشی دیگر از سخنان خود با عنوان اینکه شورای اقامه نماز در شهرستان ها فعال شده است خواستار ترویج و تقویت فرهنگ اقامه نماز در ادارات و مدارس شد.

ورمقانی :تکریم ارباب رجوع و حفظ کرامت آنان از اولویت های کاری ام بود
فرماندار سابق سقز هم در سخنانی با تقدیر و تشکر از حضور اقشار مختلف مردم در این مراسم گفت: به مردم شهرستان ، این دیار فرهنگی، ارادت قلبی دارم و تا قام قیامت در برابر بزرگواری آنان سر تعظیم فرود می آورم.
علی اکبر ورمقانی با اشاره به همراهی و همدلی مسئولان و اقشار مختلف با نماینده عالی دولت در شهرستان سقز تصریح کرد: با این همراهی و همدلی، مسئولیت جدید فرماندار سنگین تر خواهد بود.
وی از صداقت و تلاش خستگی ناپذیر محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس تقدیر و تشکر کرد.
ورمقانی ادامه داد؛ تکریم ارباب رجوع و حفظ کرامت آنان، توسعه سازمانهای مردم نهاد از 13 مورد به 34 مورد ، توسعه برنامه های فرهنگی و هنری و تلاش برای ادامه برگزاری تئاتر کوردی، ارتباط با اقشار مختلف از اولویت های کاریم بود. 
فرماندار پیشین سقز و فرماندار فعلی بیجار همچنین تلاش برای آسفالت راه روستایی و ارتقای این حوزه، گاز رسانی به روستاها، توسعه کشت مکانیزه، اتمام سد چراغ ویس، جمع آوری فاضلاب های سطح شهر، رفع مشکل زمین منطقه صالح آباد، الحاق 298 هکتار زمین به زمین های شهر را بخشی از اقدم های انجام شده در زمان تصدی خویش در زمان فرماندار سقز برشمرد.
وی ادامه داد:اتمام پل های " که وه سوار"، شروع پل مالیاتی، اتمام پل بلوار کردستان، روکش آسفالت تعدادی از مسیرها، رفع مشکل تازه آباد، شروع پارک تپه مالان، رفع بخشی از مشکلات مسکن مهر را بخشی دیگر از اقدام های زمان تصدی 3 سال و هشت ماه در فرمانداری عنوان کرد.
ورمقانی اظهار کرد:شروع ساخت پل و زیرگذرآدینان، شروع زیر گذر قیلسون، توسعه تصفیه خانه فاضلاب، ارتقای کیفیت آب آشامیدنی سقز، شروع عملیات اتوبان سقز -بوکان و آزاد راه سقز -بانه، تقویت عرصه ورزش و جذب -ستگاه ام آر آی، را از دیگر برنامه های زمان کاری خویش برشمرد.
وی تاکید کرد: به دور از سیاسی کاری و سیاست زدگی به مردم شهرستان سقز این مردم قدر شناس خدمت کردم.
وی در پایان سخنان خود بابیان اینکه هسته شهری استان کردستان را سه شهرستان سقز، سنندج و بیجار شکل داده اند گفت: مایه افتخار است برایم که در شهر بیجار مشغول خدمت هستم.
وی سپس با زبان کُردی گفت: به شانازی ده زانم و مایه ی بخته وه ریه که به شیک له ته مه نم له سه قز بوو و من هه ست به غریبیم نه کرد.

بیگلری:انتخاب فرماندار کُرد اقدامی مناسب برای همدلی و همکاری بیشتر مردم و مسئولان است
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: کامیل کریمیان، فردی بومی و اهل سنت به عنوان اولین فرماندار ویژه شهرستان سقز انتخاب شده است.
محسن بیگلری انتخاب فرماندار کورد اهل سنت و بازگشایی بازارچه سیف  را 2 دغدغه و خواسته مهم از استاندار کردستان در حوزه شهرستان سقز برشمرد و ادامه داد: با انتخاب کامیل کریمیان که بیانگر توانمندی وی بوده، وعده اول انجام شده و امید است بازگشایی سیف هم تحقق یابد.
محسن بیگلری بیان کرد: انتخاب فرماندار کُرد و اهل سنت، از مطالبات مردم و اقدامی مناسب برای همدلی و همکاری بیشتر مردم و مسئولان است.
وی بیان کرد: فرماندار جدید بایستی بدون توجه به جناح بندی های سیاسی بر اساس شایسته سالاری به مردم خدمت کند و نخبگان، ماموستایان، معتمدان، بازنشستگان و مسئولان باید فرماندار را در راستای آبادانی هر چه بیشتر شهرستان سقز کمک کنند.
بیگلری عنوان کرد:انتصاب بهمن مرادنیا به عنوان استاندار استان کردستان که فردی کُرد زبان است از اقدام های مثبت دولت تدبیر و امید بود.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به وضع اقتصادی کشور خواستار ایجاد امید آفرینی در سطح جامعه شد
بیگلری در ادامه خواستار تلاش دولت برای رفع مشکلات ماموستایان مناطق کردنشین و ارتقای سطح معیشتی آنان و دوری کردن از تخریب در فضای مجازی شد.


مرادنیا: برای بازگشایی سیف بر سر پیمان خویش هستم
استاندار کردستان در مراسم تقدیر و معارفه فرماندار ویژه شهرستان سقز با بیان اینکه بازگشایی بازارچه سیف از وعده هایم به مردم سقز بوده است تاکید کرد: بر سر پیمان خویش هستم.
بهمن مرادنیا در این مراسم که در سالن آموزشکده فنی و مهندسی برگزار شد با اشاره به عزم دولت برای بازگشایی بازارچه سیف یادآور شد: برای بازگشایی سیف اعتبار در نظر گرفته و پیمانکار انتخاب شد و با مسئولان اقلیم کردستان در این رابطه نشست خواهیم داشت.
مرادنیا با قدردانی از محسن بیگلری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پیگیری طرح‌ها و پروژه‌های استان و شهرستان گفت: همراهی نماینده سقز وبانه در مجلس با دولت ستودنی است.
نماینده عالی دولت در استان کردستان، یکی از خواسته های به حق وقانونی مردم استان کردستان را تخصیص آب برشمرد و گفت: توسعه استان کردستان با آب، خاک و نیروی انسانی این استان اتفاق خواهد افتاد.
وی اظهار امیدواری کرد که با پیگیری های صورت گرفته و تامین اعتبار انجام شده کنار گذر سقز به زودی زیر بار ترافیک رود و سال آینده فرودگاه سقز به بهره برداری برسد و پرواز در آن انجام شود.
استاندار کردستان همچنین به وضعیت اقتصادی کشور اشاره کرد و با بیان اینکه، دشمن به دنبال تضعیف روحیه مردم است، از نخبگان و اصحاب رسانه خواست بذر نا امیدی در دل مردم نکارند و تسلیم فضا سازی‌های رسانه‌ای بیگانگان نشوند. 
استاندار کردستان در ادامه سخنان خود نیروهای بومی و مدیران دستگاه ها را به تلاش بیشتر برای جلب رضایت مردم فراخواند و افزود: نیروهای بومی و فرماندار که بومی شهرستان است باید فرصت خدمت به مردم را غنیمت بداند و منشا کارهای مثبت برای مردم باشد.
وی از نیروهای نظامی و انتظامی خواست مبارزه با قاچاق از مرزها خصوصا قاچاق دام زنده و کالاهای اساسی را کاملا جدی رصد و با آن بدون تسامح برخورد کنند.
وی همچنین از تلاش های ورمقانی، فرماندار پیشین تشکر  و بیان کرد: ورمقانی فردی مردمدار و منشا خدمات مثبت در شهرستان سقز بود.

کریمیان: خدمتگزاری یک رحمت است
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز با بیان اینکه، خدمتگزاری بی دریغ یک رحمت است و باید مثل جان از آن حفاظت کرد، گفت: از حسن نیت و اعتماد مسئولان به بنده تشکر می کنم.
کامیل کریمیان با اشاره به حضور جمع زیادی از افراد در این مراسم تصریح کرد: حضور این جمع گرامی از طیف های مختلف مانند رنگین کمان زیبایی است که می درخشد و این حضور گامهایم را برای خدمت به مردم پرشتاب تر خواهد کرد.
کریمیان بیان کرد: با این حضور، قوت قلب گرفتم و مکلف هستم و وظیفه دارم که برای خدمت به وطن به جد تلاش کنم.
وی تصریح کرد:انتصاب نیروهای بومی،  جوان و اهل سنت برای مناصب مدیریتی از مطالبات مردم و جزو سیاست های دولت تدبیر و امید است.
کریمیان با بیان اینکه، سقز از بیکاری و آسیب های اجتماعی می نالد، تاکید کرد:با تمام توان و بهره گیری از ظرفیت های شهرستان سقزو ظرفیت مرزی و جذب سرمایه گذاران، اتمام پروژه های نیمه تمام برای توسعه پایدار شهرستان تلاش خواهم کرد.
وی با اشاره به وضع اقتصادی کشور، یادآور شد: ایجاد بذر امید در دل مردم خدمتی بس بزرگ است که همه مسئولان شهرستان باید به آن توجه و اهتمام جدی داشته باشند.
کریمیان، فرماندار پیشین ورمقانی را اسوه اخلاق و بزرگ منشی توصیف و از تلاش های وی در دوران خدمت در این شهرستان تقدیر کرد.
در ادامه این مراسم از زحمات علی اکبر ورمقانی تقدیر وکامیل کریمیان در سمت فرماندار ویژه شهرستان سقز معرفی شد.

 

TAGDER

بازدید [ 467 ]