اخبار بخشداری ها

گزارش خبری دیدار مردمی مسئولان سقز با مردم روستاهای شهرستان

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس، فرماندار سقز و جمعی از مسئولان با مردم روستاهای خورخوره، سنته، حانه میران، ایرانخواه، جنیان و چاپان دیدار کردند.
گزارش خبری دیدار مردمی مسئولان سقز با مردم روستاهای شهرستان

در این دیدار محسن بیگلری  گفت:عملیات ساخت مجتمع آبرسانی ایرانخواه از سال آینده آغاز و روستاهای ایرانخواه، شمسه و میرآباد از آن بهره مند می شوند.
بیگلری  اضافه کرد:مبلغ550 میلیون تومان برای طرح هادی روستا از طریق بنیاد مسکن و اعتبارات شهرستان و 600 میلیون تومان برای سالن ورزشی روستای ایرانخواه اختصاص خواهد یافت.
وکیل مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص روستای سنته هم گفت: تبدیل سنته به شهر به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.
بیگلری در جمع مردم روستای خورخوره هم اظهار کرد: پیگیری جذب یک دستگاه آمبولانس ، ایجاد و راه اندازی مدرسه دخترانه، توجه به امکانات ورزشی ، اجرا شدن تک خوانی کنتور برق و سپتیک فاضلاب  در اولویت قرار خواهد گرفت.
وی در ارتباط با روستای جنیان هم گفت: سپتیک فاضلاب آن به زودی انجام و با توجه به قرار گرفتن این روستا در مسیر جاده اصلی ، دور برگردان آن توسط شرکت باران رحمت پیگیری و اجرا خواهد شد.
مردم روستاهای چاپان علیا و سفلی هم بر ایجاد خانه عالم ، تعمیر مدرسه و توجه به بیمه محصولات کشاورزی و پیگیری تخریب منابع طبیعی تاکید کردند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز هم در جمع مردم سنته گفت: تبدیل شدن سنته به شهر به جد پیگیری خواهد شد و کمک به تجهیز سالن کشتی از طریق سپاه پاسداران، کمک ویژه ورزش و جوانان به سالن ها و زمین های ورزشی روستاها و استقرار فوریت های پزشکی در  سنته به جد در دستور کار قرار دارد.
علی اکبر ورمقانی : در مورد راه اندازی باسکول سنته هم در صورتی که مردم زمین را در اختیار اداره های متولی قرار دهند از طریق جهاد کشاورزی مساعدت لازم انجام می شود.
فرماندار در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اعتبارات دهیاری عنوان کرد: میزان این اعتبارات بر اساس جمعیت توزیع می شود.
بخشدار امام هم گفت: تعداد زیادی طرح عمرانی با اعتبار 2 میلیارد و 600 میلیون ریال توسط دهیاری و با مشارکت مردم در سال جاری اجرا شده است.
احمد مهرپرور افزود: عملیات دفع بهداشتی فاضلاب 34 روستا انجام و ساماندهی آب های سطحی  و گازرسانی به 18 روستا از دیگر مواردی است که عملیاتی شده است.
در این بازدید و دیدارها، دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی روستا و شورای بخش بر رفع مشکل آنتن دهی در بعضی از روستاها، تک خوانی کنتور برق، ساخت زمین ورزشی، بازسازی مدرسه های فرسوده، ایجاد دهیاری، کمبود آب آشامیدنی، تسریع در گازرسانی به روستاها، ایجاد نمایندگی کمیته امداد امام(ره) در سنته، اجرای مرحله دوم و تکمیل طرح هادی تاکید کردند.


بازدید [ 1182 ]