اخبار

گزارش خبری حضور رئیس و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در سقز

برای اولین بار رئیس و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به استان کردستان سفر کردند و در شامگاه چهارشنبه وارد سقز شدند و در هفتمین جلسه شورای اداری شرکت کردند.
گزارش خبری حضور رئیس و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در سقز

گزارش خبری این جلسه در پی خواهد آمد:
فرماندار سقز:
کمیسیون برنامه و بودجه از کمیسیون های تاثیرگذار مجلس است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، فرماندار سقز با بیان اینکه رسیدن به شاخص های توسعه کشوری نیازمند اعتبارات جهشی گفت: کمیسیون برنامه و بودجه از کمیسیون های تاثیرگذار و مهم مجلس است و انتظار داریم که گام های ارزشمندی برای استان کردستان و شهرستان سقز بردارند.
علی اکبر ورمقانی افزود: جنگ تحمیلی و ناآرامی های اوایل انقلاب در کردستان از دلایل توسعه نیافتگی کردستان است که باید برای توسعه همه جانبه استان نمایندگان مجلس و دولت توجه ویژه ای به این خطه از کشور داشته باشند.
وی استفاده از ظرفیت های آب های شهرستان سقز و تخصیص آب و اهتمام به افزایش سهم آب از سدها و مکانیزه کردن کشاورزی سرمایه گذاری در بخش گردشگری را از پتانسیل های اصلی توسعه شهرستان سقز برشمرد.
وی میانگین آسفالت راه روستایی را در مقایسه با سایر شهرستان های کشور بسیار پایین وکمتر از میانگین کشوری برشمرد.
او با تشکر از راه وشهرسازی استان برای فعالیت مناسب در زمینه جاده سازی، اعتماد پیمانکاران به این اداره کل راه و شهرسازی را ستودنی توصیف کرد.
ورمقانی اختصاص اعتبارات لازم برای تکمیل فرودگاه این شهرستان ، تسریع در ساخت بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی ، ساخت آزادراه مسیر سقز- بانه،  اتمام عملیات ساخت بزرگراه کرمانشاه- میاندوآب در حوزه شهرستان سقز را از مواردی برشمرد که باعث توسعه بیشترشهرستان خواهد شد.
فرماندار سقز، ایجاد و اتمام آزاد راه، آسفالت راه های روستایی، بازگشایی و آماده سازی بسترهای بازارچه سیف و اتمام فرودگاه را از بسترهای اصلی توسعه شهرستان سقز عنوان کرد.
ورمقانی اظهار کرد: به عنوان نماینده عالی دولت از همراهی نمایندگان مجلس برای همراهی با دولت تدبیر و امید و رای به کابینه دولت دوازدهم سپاسگزارم.
وی در ادامه عنوان کرد: سقز، شهری متمدن و با قدمت و مردمانش قدرشناس هستند که در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری 83 درصد به  مردم به دکتر روحانی رای دادند.

فیروزی:
برنامه ریزی توسعه ای باید جهتگیری عادلانه داشته باشد

معاون  هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان گفت: برنامه ریزی توسعه ای باید جهتگیری عادلانه داشته باشد.
حسین فیروزی شامگاه چهارشنبه در هفتمین جلسه شورای اداری در سالن دانشگاه پیام نور سقز با اشاره به وجود ۱۴۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز در آذربایجان غربی و منافات این موضوع با احیای دریاچه ارومیه،  افزود: مخالفت با آبیاری یک هزار هکتار زمین های کشاورزی کردستان ناعادلانه و غیر منطقی است.
 وی  با اشاره به تدوین برنامه های مناسب از سوی صاحبنظران استان برای توسعه کردستان اظهار کرد: اجماع نظر مناسبی بین مدیران اجرایی و نمایندگان برای توسعه کردستان شکل گرفته است.
او حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس را در کردستان فرصت ویژه ای برای شناساندن ظرفیت ها و اولویت های توسعه ای کردستان خواند و اظهار کرد:اگر تغییرات ویژه ای در زیرساخت های استان به خصوص حوزه راه ایجاد شود، اتفاقات مناسبی به لحاظ توسعه ای اتفاق می افتد.
فیروزی با اشاره  به مشکلات تنها فرودگاه استان در سنندج عنوان کرد: برای بالابردن جذابیت های کردستان برای سرمایه گذاران، تکمیل و افتتاح فرودگاه سقز بسیار ضروری است.
فیروزی ادامه داد: توسعه ریلی در استان همچون؛ راه آهن همدان- سنندج و راه آهن میاندواب- سقز ، استفاده از ظرفیت آب های استان برای کشاورزی زمین های پایاب سدها، باید به جد دنبال شود.
این مقام مسئول  گفت: وظیفه دولت آماده سازی زیرساخت های اساسی و اصلی است و مردم هم باهوشمندی در راستای سرمایه گذاری و تولید و اشتغال بیشتر گام برخواهند داشت.

بیگلری:
دانشگاه علوم پزشکی برای تکمیل بیمارستان سقز اهتمام جدی داشته باشد

نماینده سقز و بانه در مجلس هم با بیان اینکه 190 میلیارد ریال اعتبار برای اتمام بیمارستان جدید سقز جذب شده است خواستار توجه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای تکمیل این بیمارستان شد.
محسن بیگلری افزود: با پیگیری ها به عمل آمده برایم مشخص شد که دانشگاه علوم پزشکی برای اتمام بیمارستان در دست ساخت سقز اهتمام جدی ندارند.
وی ادامه داد: استان کردستان در بیشتر شاخص های توسعه، وضعیت نامناسبی دارد که از جمله می توان به آسفالت راه های روستایی اشاره کرد.
وی حمایت از شهرداری های استان، اختصاص اعتبارات ویژه برای احداث راه آهن میاندوب - سقز، اتمام بزرگراه شمال-جنوب، تکمیل فرودگاه سقز و توسعه زیرساخت های بازارچه سیف و تصویب منطقه آزاد بانه و مریوان و الحاق سقز به این منطقه را از مواردی برشمرد که باعث توسعه بیشتر منطقه خواهد شد .
محمد خدابخشی، نماینده شهرستان الیگودرز هم خواستار توجه مدیران شهرستان ها به بحث طرح آمایش سرزمین شد.

نصرالهی زاده:
کردستان ظرفیت تبدیل شدن به قطب پروتئین کشور را دارد

ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان هم با اشاره به ظرفیت های تولید گوشت سفید و قرمز در استان عنوان کرد:
بهرام نصرالهی افزود: تخصیص آب برای زمین های کشاورزی ، تامین اعتبار برای اتمام فرودگاه سقز، تکمیل آبرسانی به شهر سقز از سد چراغ ویس به سقز و تکمیل طرح های راه سازی از مواردی است که در استان به جد پیگیری می شود
او تصریح کرد: شکاف توسعه ای در استان از مشکل های جدی است که باید در قالب برنامه توسعه ای حل شود.
وی ادامه داد: حضور ۳ نماینده کردستان در کمیسیون برنامه و بودجه، می تواند بسترساز و محرک توسعه استان باشد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم اظهار کرد: نمایندگان کردستان به صورت ویژه مشکلات این استان را پیگیری می کنند که نمونه آن سهمیه تخصیص آب به این استان است.
غلامرضا تاجگردون عنوان کرد:  از تکمیل فرودگاه سقز و اختصاص اعتبارات لازم برای این مساله با جدیت حمایت خواهیم کرد زیرا این شهرستان دارای ظرفیت های بالای منطقه ای است.
غلامعی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده رشت هم با بیان اینکه هنوز کردستان به حق واقعی و عادلانه خود نرسیده اند، گفت: ما از وضعیت جاده های سقز- مریوان، مریوان-بانه خجالت می کشیم.
وی در ادامه با اشاره به تلاش نمایندگان استان کردستان در مجلس بیان کرد:اگر اجازه دهید نماینده افتخاری شما باشم.


بازدید [ 617 ]