اخبار

گام جهاد دانشگاهی کردستان برای برند سازی تولیدات مشاغل خانگی

معاون برنامه ریزی فرماندار سقز گفت:طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی یک فرصت بزرگ برای جوانان و افراد جویای کار است.
گام جهاد دانشگاهی کردستان برای برند سازی تولیدات مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، فریبرز اولیایی در نشست با رییس جهاد دانشگاهی استان کردستان اظهار کرد:شهرستان سقز ظرفیت مناسبی برای توسعه مشاغل خانگی دارد و از جهاد دانشگاهی و دستگاه های اجرایی متولی خواست  در راستای اطلاع رسانی به متقاضیان و ثبت نام آنان اهتمام جدی داشته باشند.
رییس جهاد دانشگاهی کردستان هم از برندسازی تولیدات مشاغل خانگی دراستان خبرداد و گفت: با این اقدام بخش زیادی از مشکلات مربوط به عرضه و فروش این محصولات در بازار مرتفع خواهد شد.
چیا سهراب نژاد با اشاره به اینکه فاز نخست این پروژه معرفی و مطالعه شناسایی ظرفیت های استان است، افزود: در سامانه وزارت تعاون بیش از۳۴۰ کُد رشته در مشاغل خانگی وجود دارد و استخراج کُد رشته هایی با ظرفیت های استان کردستان در حال نهایی شدن است.
سهراب نژاد بیان کرد: فاز دوم -که رسالت انجام آن برعهده جهاد دانشگاهی است- شامل آموزش و توانمندسازی افرادی است که در فاز نخست ثبت نام کردند و در فاز سوم طرح، کمک به فروش محصولات تولیدکنندگان بخش مشاغل خانگی است که از طریق اتصال به برندهای ملی، پشتیبانان استانی، فروشگاه‌های اینترنتی و حضور در بازارچه های محلی، انجام می‌شود.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان و مدیر اجرایی طرح توسعه مشاغل خانگی كردستان هم گفت: توانمندسازی و اتصال به بازار مهم ترین خصوصیت الگوی نوین طرح توسع مشاغل خانگی است تا متقاضیان بتوانند تولیدات خویش را به راحتی به فروش برسانند.
مجید آوج اضافه كرد: در این راستا تولیدكنندگان بخش مشاغل  خانگی برای فروش محصولات  خود به برندهای و پشتیبانان ملی و استانی و فروشگاه های اینترنتی وصل می شوند تا بتوانند محصولات  خویش را از این طریق به فروش برسانند.
وی به عناوین رشته‌های اولویت‌دار در استان اشاره و بیان کرد: کلاش بافی، گلیم بافی، قالی‌بافی، پوشاک، انیمیشن، پرورش گل و گیاه، مترجمی زبان‌های خارجه، ویراستار (کتاب، مقاله و ...) صنایع چوبی، زیورآلات و مصنوعات چرمی از رشته‌های اولویت‌دار در استان معرفی‌شده است.
آوج  اضافه کرد: از تمامی متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی دعوت می شود پس از مطالعه دقیق و مشاغل مورد نیاز در هر استان و اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی نسبت به ثبت نام در سامانه www.inhb.ir   اقدام کنند.
وی در ادامه به شرایط متقاضیان راه اندازی مشاغل خانگی نیز اشاره کرد و افزود: داشتن حداقل 18 سال سن، ساکن استان محل ثبت نام و عدم اشتغال و تحت پوشش نبودن بیمه سه شرط اولیه برای ثبت نام در این طرح اعلام شده است.
وی تصریح کرد : تمامی متقاضیان پس از احراز شرایط لازم است در کلاس های آموزشی، مهارتی مورد نظر و مشاوره ای شرکت کنند.
آوج اظهار کرد : در صورت نیاز به اخذ تسهیلات برابر مقررات و ضوابط مربوطه پس از تایید گذراندن دوره های آموزش و مشاوره ای و تایید مراجع ذیربط اقدام می شود.

 

بازدید [ 361 ]