اخبار

کمیته های شهرستانی برگزاری برنامه های دهه فجر در سقز تشکیل شد

10 کمیته برای هماهنگی و برگزاری برنامه های گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان سقز تشکیل شد.
کمیته های شهرستانی برگزاری برنامه های دهه فجر در سقز تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز در جلسه گرامیداشت دهه فجر 98، کمیته های؛ اصناف و بازاریان با مسئولیت اتاق اصناف، کمیته قرآنی، مساجد و تشکل های دینی و مردمی و اماکن مقدسه با مسئولیت اداره تبلیغات اسلامی و اوقاف، کمیته ایثارگران با مسئولیت بنیاد شهید و کمیته بسیج با مسئولیت سپاه پاسداران تشکیل شد.
همچنین کمیته روستایی با مسئولیت جهاد کشاورزی، کمیته بانوان با مسئولیت کارشناس امور بانوان فرمانداری، کمیته دانش آموزی و کودک و نوجوان با مسئولیت آموزش و پرورش سقز، کمیته فضاسازی و مدیریت شهری با مسئولیت شهرداری سقز، کمیته ورزش و جوانان با مسئولیت اداره وزش و جوانان و کمیته همیاری و خدمات رسانی با مسئولیت کمیته امام خمینی (ره) تشکیل شد.

امام جمعه: آیین های گرامیداشت دهه فجر باشکوه تر از گذشته برگزار شود

در این جلسه، امام جمعه سقز گفت: آیین های گرامیداشت دهه فجر باشکوه تر از گذشته برگزار شود.
ماموستا سید حسین حسینی با گرامیداشت گفت: سپهبد شهید سلیمانی، مردی انقلابی بود که برای ترقی ایران اسلامی، جهادی تلاش کرد. 
ماموستا حسینی، دفاع و جواب سخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به جنایت آمریکا را ستود و از تلاش این سبزپوشان دلاور تجلیل کرد. 
وی همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس در اسفندماه سالجاری، بیان کرد: شرکت در انتخابات، وظیفه ای شرعی و قانونی است و برگزار کنندگان بایستی با تبعیت از قانون در راستای حفاظت از آرای مردم تلاش کنند و نبایستی به آرای مردم خیانت شود.
معاون سیاسی فرماندار سقز هم بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهدا، هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و حمایت و پیشتیبانی های مردمی شاهد برپایی جشن های چهل و یکمین سالگرد پیروزی است.
اسماعیل رستم پور همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: حرکت عظیم و میلیونی مردم ایران اسلامی در تشییع این مجاهد انقلابی، فراموش نشدنی است.
وی با بیان اینکه دشمن هیچ وقت دست از توطئه برنداشته، بیان کرد:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمن در راستای جلوگیری از گسترش انقلاب اسلامی، شروع به فتنه، توطئه و ترور کرد.
 وی با اشاره به اینکه تحریم های ظالمانه از اول انقلاب بر ملت ایران تحمیل شده و تازگی ندارد راه عبور از آن را استفاده از توان داخلی و تکیه بر منابع و خودباوری جوانان دانست.
 وی بر اهتمام ادارات نسبت به طراحی برنامه های عمومی و فراگیر و بر فراهم سازی زمینه های مشارکت مردمی در برنامه ها و همچنین بر اطلاع رسانی خدمات ارائه شده توسط دستگاه های اجرایی و نهادهای شهرستان در قالب برگزاری مصاحبه های مطبوعاتی و از طریق ابزارهای اطلاع رسانی در این ایام تاکید کرد.
سرهنگ امید احمدی، جانشین فرمانده سپاه سقز هم بیان کرد: گلباران تمثال امام(ره) و مقام معظم رهبری، نواختن زنگ انقلاب در مدارس، برگزاری یادواره شهدای شهرستان و آبروی محله، افتتاح 7 واحد مسکن مددجویی و اهدای جهیزیه به 50 نوعروس، دیدار با پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت و ویزیت رایگان در مناطق محروم و همایش رضوی قشرهای محله محور از جمله برنامه های شاخص امسال در گرامیداشت دهه فجر خواهد بود.
خحت الاسلام بروند رازیانی، رئیس محترم سازمان تبلیغات اسلامی نیز اظهار داشت: محفل انس با قرآن با حضور دو قاری برجسته و بین المللی قرآن و پیش کنگره شعر اهل بیت(ع) برگزار می شود.

بازدید [ 93 ]