اخبار

کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور 200 فقره مسکن مددجویی در سقز خواهد ساخت

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: 200 فقره مسکن از محل اعتبارات داخلی کمیته امداد، به همت سپاه، خیران و مددجویان در شهرستان سقز ساخته خواهد شد
کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور 200 فقره مسکن مددجویی در سقز خواهد ساخت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، پرویز فتاح در چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان سقز با اشاره به اینکه 650 خانواده کمیته امداد فاقد مسکن هستند، افزود: یک سوم این واحدهای مسکونی، در سال 97 به بهره برداری می رسند.
فتاح بر ارائه خدمات موردی بیشتر، اهدای جهزیه های ازدواج و تحت پوشش قراردادن افراد پشت نوبت در شهرستان سقز تصریح کرد.
وی با اشاره به اهمیت اشتغال مددجویان، اظهار کرد:15 میلیارد تومان وام برای خود اشتغال زایی برای خانواده های کمیته امداد سقز در نظر گرفته شده است.
وی افزایش مستمری خانواده های تحت پوشش کمیته امداد وبهزیستی را از اقدام های خوب مجلس و دولت برشمرد و ادامه داد: همچنین 2300 میلیارد ریال برای بیمه تامین اجتماعی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد کشور در بودجه پیش بینی شده است.

وحدت، ایمان به انقلاب، امام، شهدا، رهبری، صبوری و ایستادگی، دشمن را درهم خواهد شکست
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به شرایط کشور و تلاش دشمن برای ایجاد نا امنی، اظهار کرد: امروز بیشتر از هر زمان به وحدت، همبستگی، یکپارچگی، هماهنگی و همدلی اقوام، مذاهب و احزاب نیاز دارد و وحدت، ایمان به انقلاب، امام، شهدا، رهبری، صبوری و ایستادگی، دشمن را درهم خواهد شکست.
فتاح با عنوان اینکه، همه باید شرایط جنگ اقتصادی را درک کنیم، تصریح کرد: دشمن علیه ما بسیج شده است و از تیم اقتصادی دولت انتظار داریم نسخه انقلابی، صریح، روشن و شفاف ارائه دهد.
وی اظهار کرد:مردم از قیل و قال خسته شده اند و همه قوا به ویژه مجلس هم باید انقلابی عمل کند زیرا امروز موقع امیدوار شدن و یقین پیدا کردن به پیروزی است و باید با مردم با صداقت و شفایفت صحبت کنیم تا اعتماد عمومی را جلب کنیم.
وی با اشاره به مواضع اخیر رئیس جمهور و سردار سلیمانی عنوان کرد: آنان، انقلابی صحبت کردند و دنیا در قضاوت، حق را به ما خواهد داد.
فتاح ادامه داد: خدا را شاکریم که دشمنان ما از جاهلان هستند و آنان در جنگ تحمیلی با تمام قوا آمدند ولی شکست خوردند ولی دشمن از طریق شبیخون هماهنگونه که در مریوان به ما ضربه زد، می خواهد شبیخوان بزند.
وی با عنوان اینکه مردم ما بصیر و هوشیار هستند اضافه کرد:نسخه های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران باطل است.
فتاح با اشاره به امنیت موجود در کشور تصریح کرد: امنیت استان کردستان و سقز از تهران بالاتر است و نمی توان روی امنیت قیمت گذاشت و این امنیت به خاطر حضور مردم در عرصه به دست آمده است.
وی با بیان اینکه در سقز می توانیم حرف دل را بزنیم چون مردم سقز اهل دل هستند ادامه داد: عاشق آب و خاک سقز و استان کردستان هستم زیرا آنان عاشقانه از آرمانهای انقلاب اسلامی دفاع کردند.

خدمات کمیته امداد در راستای محرومیت زدایی فراموش ناشدنی است
سرپرست فرمانداری سقز هم اظهار کرد: کمیته امداد یکی از ماندگارترین نهادهای انقلاب اسلامی است که توسط حضرت امام خمینی(ره) تاسیس شد و خدمات ارزشمند این نهاد در راستای محرومیت زدایی فراموش ناشدنی است.

کامیل کریمیان با اشاه به وجود 12 انجمن غیر دولتی و مردم نهاد در شهرستان سقز و تلاش آنان همگام با  خیران و کمیته امداد برای رفع محرومیت زدایی این کوشش ها را ارج نهاد.
وی با اشاره به اقدامات دولت و بیان اینکه اراده دولت روحانی بر رفع محرومیت و اشتغال زایی است، اظهار امیدواری کرد که نهاد کمیته امداد به عنوان متولی اشتغال و ناظر بر اشتغال در کشور باشد.
او با تشریح اقدامات این نهاد در طول شکل گیری، تصریح کرد:کمیته امداد، نهادی خدمتگزار و ازشمند است که به سیاست آلوده نشده است.
وی از فتاح خواست تا در راستای احداث 30 خانه محرومان و همکاری در ساخت 80 واحد مسکونی که با مشارکت سپاه سقز ساخته می شود مددجویان شهرستان را یاری دهد.
کریمیان بر ایجاد شبکه نیکوکاری در سنته و صاحب در راستای برون سپاری فعالیت این نهاد تصریح کرد.
رئیس کمیته امداد سقز هم با بیان اینکه شهرستان سقز در جمع آوری زکات در سال 96 رتبه اول را در استان کسب کرده است عنوان کرد: 25 میلیارد ریال زکات جمع آوری شد که تمام این مبلغ برای کمک به تامین جهیزیه زوج های تحت پوشش و ساخت خانه محرومان هزینه شد.
فاروق محمودی ادامه داد: 438 مورد وام اشتغال زایی به مبلغ 82 میلیارد ریال به مددجویان پرداخت شد.
وی یادآور شد: شهرستان سقز دارا ی هفت هزار و 100 خانواده تحت پوشش است که 5 هزار و 950 خانوار مستمری بگیر این نهاد هستند.

 

بازدید [ 470 ]