اخبار

کاهش 18 درصدی طلاق در شهرستان سقز

مدیر اداره ثبت احول سقز از کاهش 18 و 2 دهم درصدی طلاق در این شهرستان خبر داد.
کاهش 18 درصدی طلاق در شهرستان سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، جمال علیزاده در نشست با فرماندار سقز با بیان اینکه  در این مدت نسبت به مدت مشابه 358 واقعه طلاق رخ داده است،  افزود: در 9 ماه سال 95 تعداد 438 واقعه طلاق ثبت شده بود که نشان دهنده  کاهش 18 و 2 دهم درصدی این واقعه است.
وی اظهار کرد: واقعه ازدواج نیز در شهرستان سقز تاکنون روند نزولی داشته است که بر اساس آمارهای ثبت شده امسال یک هزار و 364 مورد ثبت شده است در حالی که سال گذشته در این مدت یک هزار و 613 مورد واقع ازدواج رخ داده بود که نشان دهنده کاهش 15 و 4 دهم درصدی است.
وی ادامه داد: واقعه وفات و ولادت در شهرستان سقز هم نسبت به سال 96 روند افزایشی داشته است که بر اساس آمارها سال گذشته 768 مورد فوت ثبت شده و امسال 805 مورد بوده است که نشان دهنده رشد 4 و 8 دهم  درصدی است.
او اعلام کرد: ولادت هم در 9 ماه سال گذشته سه هزار و 96 مورد ثبت شده در حالی که امسال سه هزار و 198 مورد رخ داده است که نشان دهنده رشد 3 و 2 دهم درصدی است.
علیزاده عنوان کرد: تاکنون 121 هزار کارت ملی هوشمند و 30 هزار شناسنامه جدید در شهرستان سقز صادر شده است.
فرماندار سقز هم با تبریک سوم دی به عنوان روز ملی ثبت احوال گفت:خدمات ثبت احوال در بحث انتخابات و الکترونیکی کردن آرشیو اسناد هویتی برهمگان آشکار است.
علی اکبر ورمقانی اظهار کرد: با توجه به اینکه شناسنامه و سایر کارت‌های صادرشده از سوی ثبت احوال یک سند هویتی است ، کارکنان این اداره باید در صدور آن همواره دقت لازم را داشته باشند.


بازدید [ 644 ]
برچسب ها