اخبار

کاهش ولادت، فوت، ازدواج و طلاق در شهرستان سقز

جمال علیزاده، مدیر اداره ثبت احوال سقز ازکاهش ولادت، فوت، ازدواج و طلاق در این شهرستان خبر داد.
کاهش ولادت، فوت، ازدواج و طلاق در شهرستان سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، اسماعیل رستم پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری سقز در ابتدای جلسه ثبت وقایع حیاتی چهارگانه، بر برنامه ریزی برای ترویج ازدواج آسان و کاهش طلاق در این شهرستان تاکید کرد.
مدیر اداره ثبت احوال سقز در این جلسه گفت: در 6 ماهه اول سال جاری 1880 واقعه ولادت ثبت که از این تعداد 966 نفر پسر و 914 نفر دختر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10.6 درصد کاهش و 99.5 درصد ولادت ها در مهلت قانونی ثبت شده است.
جمال علیزاده عنوان کرد:از این تعداد واقعه ولادت 34 دو قلو زایی و یک واقعه، سه قلو زایی بوده است.
وی اضافه کرد: در این مدت 512 واقعه فوت ثبت که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.3 درصد کاهش داشته است.
علیزاده همچنین عنوان کرد: در این مدت 876 واقعه ازدواج ثبت شده که نسبت به مدت مشابه 1.9درصد کاهش و نیز292 واقعه طلاق به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه 14 درصد کاهش داشته است.
وی ادامه داد: نامهای پسرانه محمد، آیهان، آراد، آران و سامیار و نام های دخترانه آنیا، باران، سوژین، سدنا و مهنا به ترتیب دارای بیشترین فراونی در نامگذاری ها متولدین این 6 ماه بوده است.
مدیر ثبت احوال سقز در ارتباط با کارت های ملی هوشمند هم گفت: 162 هزار و 354 مورد درخواست برای صدور کارت از سوی مردم شهرستان ارائه شده است که بر این اساس بیش از 92 درصد واجدان شرایط برای صدور کارت درخواست داده اند.
وی ادامه داد: تاکنون 149 هزار و 6 کارت ملی هوشمند صادر و به صاحبان کارت ها تحویل شده است.

 

بازدید [ 176 ]