اخبار

کاهش برداشت غیر مجاز شن و ماسه رودخانه ای در سقز

مدیر امور منابع آب سقز از کاهش برداشت غیر مجاز شن و ماسه رودخانه ای توسط کارگاههای دانه بندی شن و ماسه خبر داد.
کاهش برداشت غیر مجاز شن و ماسه رودخانه ای در سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، عباس جاوید در جلسه شورای حفاظت از منابع آب در فرمانداری افزود: در سال 96 نظارت بر برداشت مصالح رودخانه ای در حوزه های مختلف به صورت مستمر و با کمک ادارت مرتبط انجام پذیرفت که در نتیجه این نظارت های بی وقفه، به میزان قابل توجهی برداشت غیرمجاز کاهش یافت.
وی اضافه کرد:امسال  در زمینه حفاظت از منابع آبی و حریم و بستر رودخانه ها اقدام های خوب و شایسته ای انجام شده و در این راستاحمایت های فرمانداری و دادستانی و سایر دستگاه هایی اجرایی  را ارج می نهم.
وی از نصب 30 عدد تابلوی اطلاع رسانی در زمینه قوانین آب و آگاه سازی مردم در خصوص حریم و بستر رودخانه ها و لایروبی چهار کیلومتر از طول رودخانه های شهرستان سقز در سال 96 خبر داد.
جاوید، یادآور شد با توجه به  خشکسالی های پی در پی و بحرانی بودن وضعیت منابع آبی سطحی و زیرزمینی حفاظت از این منابع وظیفه همگانی بوده و همه باید در حفظ این منابع بکوشیم.
مدیر امور منابع آب سقز اظهار کرد: تصرف بستر رودخانه ها برای کشاورزی یا برداشت مصالح غیرمجاز بوده و با مرتکبان برابر قانون برخورد خواهد شد.
 فرماندار شهرستان سقز  هم بر ضرورت حفظ منابع آبی تاکید نمود و همه ادارات و ارگان های مرتبط را به تلاش در جهت حفظ آب و خاک دعوت کرد.
علی اکبرورمقانی، در این جلسه که بخشی از آن به اهمیت حفاظت از راضی ملی اختصاص پیدا کرد، بر هماهنگی بین بخشی ادارات در راستای برخورد با زمین خواران و متصرفان اراضی ملی تاکید و تصریح کرد:  دستگاه های اجرایی نسبت به حراست  و حفاظت از اراضی ملی ، هوشیار باشند.
اعضای جلسه هم تاکید کردند که پرونده های مرتبط با زمین خواری به صورت ویژه و با اولویت، رسیدگی و با هرگونه تعرض به اراضی ملی به شدت برخورد شود.


بازدید [ 554 ]