اخبار

کاشت 20 هزار اصله نهال در سقز

معاون عمرانی فرماندار سقز با بیان اینکه، حفظ منابع طبیعی، کاری انسانی و اخلاقی است گفت:منابع طبیعی، معادل زندگی است
کاشت 20 هزار اصله نهال در سقز

علی محمدیان در جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته منابع طبیعی در فرمانداری عنوان کرد:فرهنگ سازی برای حراست از منابع طبیعی بسیار ضروری است.
وی با عنوان اینکهف اقدام منابع طبیعی در راستای حراست از جنگل ها و مراتع، مطلوب بوده است، بیان کرد: استقبال انجمن ژینگه پاریزانی سقز برای کاشت نهال و حراست از عرصه قابل تقدیر است.
وی تصریح کرد: ادارات در اجرای طرحهای عمرانی، ملاحظات محیط زیستی و منابع طبیعی را رعایت کنند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز هم از کاشت 20 هزار اصله نهال در سقز در هفته منابع طبیعی خبر داد و گفت: احداث پارک جنگی در سرچنار، توزیع 100 دستگاه آتشکوب بین دهیاری ها، پیاده روی نمادین دانش آموزان و کاشت نهال توسط آنان و مانور یگان حفاظت از جمله برنامه های این هفته است.
سهراب احمدی بیان کرد:منابع طبیعی سقز برای حفظ و حراست، احیاء و توسعه و بهره برداری از مراتع و منابع 40 میلیارد ریال طرح پیشنهاد داده است.
وی با بیان اینکه، جنگل های زاگرس و کردستان قطب گیاهان دارویی کشور است، اظهار کرد:جنگل ها و مراتع، منابع پایه برای حفظ و حراست آب و خاک هستند.
حسین بیگی، معاون شهردار سقز هم گفت: کاشت نهال در پارک شهید آوینی، محوطه های مسکن و تازه آباد از برنامه های شهرداری در هفته درختکاری است.
قادری، نماینده انجمن ژینگه پاریزانی سقز نیز گفت: برای ترویج گونه های درختان بومی، ضروری است که در شهرستان سقز نهالستان احداث شود.


بازدید [ 172 ]