اخبار

پیش اجلاسیه نماز در سقز برگزار می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان سقز گفت: پیش اجلاسیه نماز در سقز برگزار می شود.
پیش اجلاسیه نماز در سقز برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، اسماعیل رستم پور روز سه شنبه در جلسه شورای اقامه نماز اظهار داشت: تقدیر از دستگاه های برتر حوزه نماز، تقدیر از امام جماعت ادارات و دانش آموزان فعال عرصه ترویج فرهنگ اقامه نماز از جمله برنامه های اجلاسیه خواهد بود.وی خواستار مشارکت ادارات و ستاد اقامه نماز استان در برگزاری اجلاسیه شهرستانی نماز شد.
ماموستا سید حسین حسینی، امام جمعه سقز هم گفت: کیفیت اقامه نماز بسیار مهم و باید در هنگام نماز خواندن، قلب و دل، متوجه باریتعالی باشد.
معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز  هم توجه به فضای نمازخانه مدارس را جزو اولویت های آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: در تمامی مدارس، نمازخانه به عنوان یک فضای لازم در اولویت اقدامات و پیگیری های حوزه معاونت پرورشی قرار دارد.
سید رحمان سیدیان با بیان اینکه دور بودن از معنویات بزرگترین مشکل جامعه بشری است عنوان کرد: توجه به مسائل معنوی به ویژه نماز باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود.
برومند رازیانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی سقز نیز اظهار داشت: هدف تشریعی نماز، نهی کردن از فحشا و منکر است که با تحقق آن اقامه نماز معنی پیدا می کند.
 معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سقز هم بیان کرد:پیش اجلاسیه اقامه نماز در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می گردد .
رحمان حکیمی هدف از برگزاری این اجلاسیه را آسیب‌شناسی عملکرد حوزه اقامه نماز آموزش و پرورش، فراهم کردن زمینه های گرایش نسل جوان به نماز و تبادل تجربیات در زمینه همفکری با افرادی که در زمینه اقامه نماز در شهرستان موفق بوده اند، برشمرد.
وی عنوان کرد: این برنامه با حضور دانش آموزان، انجمن اولیا و مربیان، امامان جماعت مدارس و ادارات، خیران مسجد ساز و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد. 

 

بازدید [ 121 ]