اخبار

پیام فرماندار سقز به مناسبت فرا رسیدن روزکار و کارگر

پیام فرماندار سقز به مناسبت فرا رسیدن روزکار و کارگر معاون استاندار و فرماندار ویژه سقز با صدور پیامی، فرا رسیدن 11 اردیبهشت ماه روز کار و کارگر را به جامعه بزرگ کارگری شهرستان سقز تبریک گفت.
پیام فرماندار سقز به مناسبت فرا رسیدن روزکار و کارگر

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، متن پیام علی اکبر ورمقانی به شرح زیر است:
کارگران، این سنگربانان عرصه‌های اقتصادی، جامعه ای عزتمند، با کرامت و داراي منزلت و به عنوان قشری ارزشمند و گرامی در ایران اسلامی محسوب می شوند و نقش کليدي در اقتصاد مقاومتي و مقابله با تحريم‌ها داشته و دارند.
این روز ، روز سپاس از مردان و زنانی است  که با مهر کار می کنند تا شوق زیستن را در همنوعان خویش زنده نگه دارند و رفاه و آسایش هم میهنان را فراهم آوردند و امروز پيشرفت روز افزون کشورمان، در همه ابعاد به ویژه توسعه اقتصادی، در گرو مهارت آموزی، بازآموزی مهارت های فنی و حرفه ای، توانمندي،  استعداد و نوآوري کارگران  است و آنان بايد براي تحقق شعار سال که به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به " حمایت از کالای ایرانی " مزين شده است، با داشتن دغدغه افزايش کيفيت محصولات داخلي، توان رقابت اجناس داخلي را با جنس خارجي ارتقا دهند.
در ایران اسلامی، يکي از دغدغه هاي اصلي مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راس آنان رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری، رفع نگراني جهت مشکل کارگران، اشتغال زایی و تسهيل در امور سرمايه گذاري برای ایجاد شغل و رونق اقتصادی بوده است.
شهرستان سقز براي ايجاد کار و اشتغال، ظرفيت هاي مهمي در حوزه هاي؛ کشاورزي، صنعت، معدن، تجارت ، گردشگري و نيروي انساني دارد و بايد براي ايجاد شغل ، بیش از گذشته تلاش کرد که در این راستا، در سال های اخیر در جهت دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی اقدام های مهمی انجام شده است که امید است در آینده شاهد شروع به کار کارخانه های سیگارت، ذوب آهن و طلا باشیم.
همچنین بستر سازی جهت بازگشایی بازارچه سیف نیز از اقدام های مهم دیگر است که با توکل بر خداوند امسال شاهد بازگشایی مجدد این بستر اقتصادی و دوباره شروع به کار آن خواهیم بود.
اينجانب  با گرامیداشت دوباره روز کار و کارگر و ادای احترام به شهدای کارگری و تکريم کارگران از تلاش هاي کارگران عزيز شهرستان ، استان کردستان و ايران عزيز  ، تقدیر و تشکر نموده  و این روز گرامی را به آنان خانواده هاي محترمشان تبريک عرض مي نمايم.
سعادت و توفیق همگان را در راستای خدمت رسانی به مردم شریف، فرهیخته و فرهنگی شهرستان سقز از خداوندگار منان خواستار و خواهانم.


بازدید [ 503 ]