اخبار

پیام فرماندار سقز به مناسبت برگزاری اجلاسیه شهدای شهرستان سقز

معاون استاندار، فرماندار ویژه و رئیس پیش کنگره 5400 شهید استان کردستان و اجلاسیه شهدای شهرستان سقز به مناسبت برگزاری این مراسم معنوی پیامی صادر کرد.
پیام فرماندار سقز به مناسبت برگزاری اجلاسیه شهدای شهرستان سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، متن پیام کامیل کریمیان به شرح زیر است:
سلام به ارواح طیبه شهدا و درود بر ساحت ایمان ایثارگران
شهداي عزيز ،‌ ایثارگران گرانقدر و خانواده معظم آنان ، پشتوانه های مستحکم انقلاب اسلامی، طلایه داران عرصه های دفاع مقدس و حامیان حاضر در همه صحنه های نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشند و خدمت به این عزیزان بنا به فرمایش حضرت امام (ره) خدمت به نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) است.
شهدا نقش تاثیرگذاری در جامعه امروز دارند و ایثار و شهادت در شمار عالی‌ترین مفاهیم الهی و حاصل متعالی‌ترین ارزش‌هایی است و پیام و آرمان شهدا به دلیل عظمت مرتبه‌ای که بدان دست یافته‌اند عالی‌ترین پیام‌ها و از جنس پیام انبیای الهی است.
 لذا ضمن سلام ودرود به ارواح پاك وطيبه شهداي انقلاب اسلامي از صدر تاكنون وگرامیداشت یاد و خاطره اين عزيزان که با نثار خون خود ، سبب رشد و بالندگی ميهن اسلامي گردیدند،  پروردگار متعال را شاکریم که به برکت خون پاک شهیدان و ایثار و فداکاری جانبازان، توفیق یافتیم که شهرستان سقز میزبان برنامه ارزشمند بزرگداشت و گرامیداشت 5400 شهید استان کردستان باشد.
کنگره ای که از ماه ها پیش با تشکیل پیش کنگره ها و ستادهای اجرایی، عطر و بوی ایثار و شهادت را در جامعه پراکنده است و این برنامه گرانقدر، فرصتی برای ادای دین به شهدا، خانواده آنان و ایثارگران به عنوان نمونه‌هایی از خالقان صبر و ایثار و انواری از رفتارهای ایثارگرانه و الگوهای جاودانه و نهادینه کردن فرهنگ شهادت در جامعه است.
به یقین، پر فتوح‌ترین قله‌های افتخار ملت سرافراز ایران شهداء و ایثارگران گرانقدری هستند که یاد و خاطره رشادت و ایستادگی آنان در دفتر زرین غیرت این مرز و بوم به ثبت رسیده است و استان کردستان و علی الخصوص شهرستان سقز با تقدیم 611 شهید یکی از استان‌های پیشتاز در مبارزات انقلابی است که حماسه و پایداری و روحیه ایثار و شهادت‌طلبی مردم این خطه را به خوبی نشان داده است و امروز زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا، آن اسوه‌های ایمان و مقاومت که اقتدار، شکوه و امنیت ملی کشور مدیون ایثار و جانفشانی آنان است یک وظیفه دینی و ملی است؛ شهدایی که با ایثارگری‌ها و رشادت‌ها و فداکاری‌های خود موجب شدند که انقلاب اسلامی در مسیر اهداف و آرمان‌ها خود حرکت کند و امروز به برکت انقلاب اسلامی شاهد افتخارات ارزشمند کشور در سطح بین‌المللی هستیم.
در پایان برخود لازم می‌دانم از تمامی مسئولان و اعضای کمیته ها و عوامل و دست‌اندرکاران شهرستان سقز که در برگزاری این کنگره استانی مشارکت داشته‌اند تقدیر و تشکر نمایم. 

بازدید [ 318 ]