اخبار

پیام تبریک نماینده مردم سقز و بانه در مجلس و فرماندارسقز به مناسبت روز جهانی معلولان

نماینده مردم شریف سقز وبانه در مجلس و معاون استاندار و فرماندار سقز در پیامی، 12 آذر روز جهانی معلولان را به معلولان ، جامعه معلولان، رئیس و کارکنان بهزیستی، مراکز توانبخشی دولتی و خصوصی و تمام افرادی که برای خدمت به این افراد در شهرستان تلاش می کنند، تبریک گفت.
پیام تبریک نماینده مردم سقز و بانه در مجلس و  فرماندارسقز به مناسبت روز جهانی معلولان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، متن پیام محسن بیگلری و علی اکبر ورمقانی به شرح زیر است:
معلولان مانند سایر افراد جامعه زندگی عادی خود را دارند و نامگذاری روز معلولان، فرصت مناسبی برای فرهنگ سازی برای به رسمیت شناخته شدن حقوق این قشر در جامعه است.
آنچه بیش از همه امروز در مورد معلولان باید مورد توجه واقع شود، مناسب سازی محیط شهری و تلاش برای اشتغال آنان است.
بی شک با فراهم شدن زمینه مشارکت معلولان در جامعه و مناسب سازی محیط شهری و مکان های عمومی برای معلولان یکی از مهمترین خواسته های معلولان که حفظ استقلال و وابسته نبودن آنان به دیگران است  به واقعیت تبدیل می شود.
اداره بهزیستی باید به صورت ویژه در راستای شناسایی استعدادهای معلولان، برنامه ریزی دقیق برای استفاده از توانمندی های علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و... آنان در حوزه های مختلف تلاش کند همچنان که در راستای استعدادهای اشتغال، موسیقی و نمایش بسیار خوب اقدام کرده است.
روز جهانی معلولان روز اثبات توانائی هاست و همه با هم این روز را با شعار "   جامعه ای پایدار و انعطاف پذیر برای همه بسازیم" گرامی می داریم
امید است که با اجرایی شدن قانون حمایت از معلولان و تصویب قوانین جدید در ایران اسلامی بخشی از مشکلات این قشر در جامعه برطرف و مهمترین دغدغه مسئولان که همان اشتغال است مرتفع گردد.


بازدید [ 657 ]