اخبار

پیام تبریک فرماندار سقز به مناسبت هفته پدافند غیرعامل

معاون استاندار و فرماندار شهرستان سقز در پیامی، فرا رسیدن هفته پدافند غیر عامل را تبریک گفت
پیام تبریک فرماندار سقز به مناسبت هفته پدافند غیرعامل

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، متن پیام علی اکبر ورمقانی به شرح زیر است:
بر اساس تعریف، پدافند غيرعامل به معنای کاهش آسيب‌پذيری در هنگام بحران با بهره‌گيري از فعاليت‌های غيرنظامی، فنی و مديريتی است و موضوع پدافند غير عامل در جهان از قدمتی به اندازه تاريخ زندگی انسان برخوردار است و هميشه جزء مهمي از زندگی بشر بوده است و در این مهم، تمام نهادها، نيروها، سازمان‌ها، صنايع و مردم می ‌توانند نقش موثری ايفا کنند.
آگاهی از پدافند غیر عامل و آشنایی و اجرای آن باعث تقليل آسيب پذيری و کاهش خسارت و صدمات تاسيسات، تجهيزات و نيروی انسانی مراکز حياتی، حساس و مهم نظامی و غير نظامی کشور می شود.
پدافند غیرعامل، گستردگی و شمول زیادی دارد که حوزه های عمرانی، حمل و نقل و ارتباطات حوزه دارو، غذا، آب، نيروي انسانی، انرژی، رسانه ها و تبليغات روانی، مخابرات صنايع، مالی و اقتصادی، ديپلماسی و امنيت و دفاع را در برمی گیرد.
اینجانب با تبریک این هفته به تمام شهروندان شریف شهرستان سقز از همه مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان می خواهم تا در راستای فرهنگ سازی و ایجاد باور عمومی در خصوص ضرورت بکارگیری اصول پدافند غیر عامل و شناسایی تهدیدات این حوزه و تدوین برنامه هایی که به مشارکت‌پذیری مردم در طرح‌های پدافند غیرعامل منتهی شود، اقدام کنند.
از مردم فهیم و عزیز شهرستان  سقز نیز انتظار دارم تا با توانمند سازی خویش در حوزه پدافند غیرعامل در جهت مقابله با تهاجمات خصمانه و کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی و غیر طبیعی و پیشگیری از تلفات انسانی با هدف کاهش آسیب پذیری شهرستان تلاش مسولان را یاری نمایند .


بازدید [ 1531 ]