اخبار

پیام تبریک فرماندار سقز به مناسبت روز ملی روستا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، متن پیام تبریک معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز به مناسبت 15 مهرماه، روز ملی روستا بدین شرح است:
پیام تبریک فرماندار سقز به مناسبت روز ملی روستا

روستا به عنوان بخشی بزرگ از نظام جمعيتي کشور که منابع ارزشمندي اعم از انساني و منابع طبيعي و اقتصادي در آن وجود دارد، محسوب  می شود.
آنچه بیش از هر چیز در این نظام اجتماعی باید مد نظر قرار گیرد، ايجاد و راه اندازي کسب وکارهاي خانوادگي و گروهي به دليل وجود پيوندهاي قوي اجتماعي و روحيه تعاون و ايجاد فرصت هاي شغلي است.
توجه به کشت های با صرفه اقتصادی و از لحاظ صرفه جویی آب بهینه، توجه به توسعه فرهنگی، زیست محیطی، گردشگری و بهداشتی ، جذاب سازی فضای روستایی از طریق توسعه هدفمند فضاهای فرهنگی و آموزشی روستاها، ایجاد مراکز تفریحی، اقامتی، سیاحتی در روستاها، تدوین نقشه صنایع روستایی شهرستان سقز، ایجاد و توسعه مراکز تحصیلی و آموزشی(به خصوص آموزش های کاربردی)، ارتقای سطح سواد روستائیان و آموزش آنان در بکارگیری روش ها و فناوری های نوین باید مد نظر قرار گیرد.
 نوسازی مناطق آسیب دیده روستایی به ویژه مدارس، حمایت از فارغ التحصیلان روستایی برای راه اندازی کسب و کار در روستاها، شکوفاسازی اقتصاد روستایی و تاسیس روستاهای نوین که از جهات موقعیت و امکانات همپای شهرها باشند، توسعه صنایع دستی و روزآمدسازی آنها، جذب سرمایه گذاران خارجی و بخش خصوصی به سمت روستاها نیز نباید مورد غفلت واقع شود.
توجه به گردشگری روستایی و مرمت کردن جاذبه های گردشگری در روستاها و هدایت گردشگران به آن مکان ها، هر روستا یک برند و هر خانه یک محصول، کاهش مهاجرت به شهرها، افزایش سطح رفاه، تاکید بر جذب و توسعه فناوری های جدید و آموزش و تربیت نیروی انسانی ماهر هم باید مد نظر باشد.  
اینجانب در پایان این روز ملی را به تمامی اهالی روستاهای شهرستان سقز، صمیمانه تبریک گفته  و از تمام مسئولان حوزه روستا به ویژه اعضای شوراهای اسلامی، دهیاران، بخشداران و سایر مسئولان مرتبط می خواهم تلاش مجاهدانه برای توسعه روستا و خدمت به روستاییان مبذول دارند.


بازدید [ 2319 ]