اخبار

پیام تبریک فرماندار سقز به مناسبت روز دانشجو

معاون استاندار و فرماندار سقز در پیامی، 16 آذر روز دانشجو را به دانشجویان شهرستان تبریک گفت
پیام تبریک فرماندار سقز به مناسبت روز دانشجو

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، متن پیام علی اکبر ورمقانی به شرح زیر است:
دانشجویان به عنوان تلاشگران علم و دانش، نقش مهمی در عرصه های مختلف علمی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دارند و این قشر فرهیخته بعد از انقلاب و در زمان انقلاب از پشتوانه های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده اند و در پیروزی هشت سال دفاع مقدس و در تمام عرصه ها برای کشور افتخار آفرینی کرده اند.
با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، 16 آذر در حقیقت نماد حق طلبی دانشجویانی است که در برابر استعمار سينه سپر کردند و این روز به سال 32 یا هیچ مقطع زمانی خاصی محصور نبوده و نخواهد شد .
 ریختن سه قطره خون در دانشکده فنی دانشگاه تهران در سال 1332 سرآغازی بود برای مبارزه با استعمار ستیزی و دفاع از استقلال و آزادی کشور از یوغ استکبار جهانی.
اینجانب این روز را که یادآور رشادت های این قشر نخبه در همه عرصه های سازندگی کشور است را خدمت تک تک دانشجویان شهرستان سقز به عنوان بخشی از بدنه جامعه روشنفکری تبریک عرض می نمایم.
نقش دانشجویان در پیشرفت علمی کشور بسیار مهم وتاثیر گذار است و باید دانشجویان در راستای کسب علوم روز و دانایی محوری حرکت و تلاش کنند.
دانشگاه به عنوان مبداء تحولات باید محل اندیشه و مطالبه گری باشد و باید علم گرایی، دفاع از منافع ملی، کشف حقیقت بدون جانبداری سیاسی از احزاب و گروه های سیاسی همواره سرلوحه آنان باشد.
دانشجویان باید ضمن مطالبه گری در حل مشکلات جامعه و روشنگری در راستای ارتقای سطح دانش و آگاهی عمومی مشارکت فعال داشته و نسبت به تحولات داخلی و خارجی حساس باشند و امروز آنچه از دانشجویان انتظار می رود تلاش در راستای تحقق اهداف ترسیم شده در نقشه جامع علمی کشور از طریق تولید علم و نوآوری است وباید این قشر نخبه با ارائه طرح ها و پژوهش های کابردی یارای توسعه شهرستان سقز باشند.



بازدید [ 539 ]