اخبار

پیام تبریک سرپرست فرمانداری سقز به مناسبت روز ملی روستا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، متن پیام تبریک کامیل کریمیان به مناسبت 15 مهرماه، روز ملی روستا به شرح زیر است:
پیام تبریک سرپرست فرمانداری سقز به مناسبت روز ملی روستا

روستا، نماد صفا و پاکی مردمانی اصیل است که فرهنگ و آداب و روسوم روستایی شناسه فرهنگی یک ملت را شکل می دهد و همواره به عنوان مظهر خود اتکایی و خودکفایی و ستر توسعه پایدار مطرح بوده است.
روستا از مراکز اولیه و مهم تمدن بشری و رکن اساسی حفظ توان اقتصادی و پشتوانه استقلال سیاسی و امنیتی بوده و به عبارتی روستا چرخه اقتصاد مولد کشور است.
در دولت تدبیر و امید توجه ویژه به مناطق روستایی و ارتقای شاخص های توسعه در روستاها از جمله اولویت های اساسی است و برنامه ریزان همواره توسعه پایدار در روستاها را به عنوان راهبردی برای توانمندسازی و گسترش امکانات و بهبود شرایط زندگی روستائیان عزیز مدنظر قرار داده اند.
بی شک کشاورزی رکن اصلی و ظرفیت نسبی توسعه پایدار در شهرستان سقز بوده و بنابراین آنچه امروز در حوزه روستاهای شهرستان باید در کنار فعالیت های کشاورزی و دامپروری به جد دنبال شود؛ توسعه پایدار روستایی با محوریت گردشگری روستایی، ایجاد صنایع تبدیلی و توسعه فضای کسب و کار در روستاها برای افزایش درآمد روستائیان و انگیزه بخشی برای ماندگاری مردم درمحیط های روستایی است که در این جهت دولت تدبیر و امید با واگذاری تسهیلات کم بهره در حوزه اشتغال پایدار روستایی اقدام ها و گام های اساسی برداشته است.
اینجانب با تبریک روز ملی روستا به جامعه روستایی، امیدوارم به همت ادارات مرتبط با حوزه روستا، اعضای شورای اسلامی، دهیاران و نخبگان روستا ومشارکت روستانشینان عزیز بتوانیم شاهد ارتقای شاخص های توسعه پایدار و پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر مناطق روستایی باشیم.

 

بازدید [ 328 ]