اخبار

پژوهشگران برتر شهرستان سقز تجلیل شدند

آیین تجلیل از پژوهشگران برتر شهرستان سقز با حضور فرماندار، شهردار، روسای دانشگاه ها و مدیران آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان برگزار شد.
پژوهشگران برتر شهرستان سقز تجلیل شدند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، فرماندار ویژه شهرستان سقز در این آیین بر نهادینه کردن فرهنگ پژوهش در جامعه تاکید کرد.
کامیل کریمیان، اختصاص اعتبارات سالانه به امر پژوهش، ارتباط دانشگاه و صنعت، رویکرد علمی پژوهشگران به مسایل، مساله محوری، نگاه کیفی و آسیب شناسی پژوهش های انجام شده در سطح شهرستان سقز را بسیار ضروری برشمرد.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت تحقیق و پژوهش کاربردی در حل  واکاوی مسایل و مشکلات و به ویژه آسیب های اجتماعی، عنوان کرد:بومی سازی پژوهش ها، بایستی از اولویت محققان و نهادهای علمی شهرستان باشد.
کریمیان به سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی در کشور هم اشاره و بیان کرد: این میزان ۳ درصد است که بایستی افزایش یابد.

اظهار نگرانی از ترک تحصیل دانش آموزان دختر
در این آیین مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز  از ترک تحصیل دانش آموزان دختر اظهار نگرانی کرد.
سید رحمان سیدیان با بیان اینکه، ترک تحصیل دانش آموزان جریانی نامبارک و ناخوشایند است، گفت: پژوهشگران پیرامون علل ترک تحصیل دانش آموزان به ویژه دختران روستایی پژوهش های علمی انجام دهند
سیدیان به توفیق های دانش آموزان هم اشاره و بیان کرد: ۴ دانش آموز سقزی در جشنواره های پژوهشی، خوارزمی و تولید محتوای الکترونیکی رتبه های برتر کشوری کسب کردند.
وی ادامه داد:۳ کتاب هم توسط دانش آموزان تدوین و ۳۶ مورد اقدام پژوهی ،۱۰ کتاب درسی و غیردرسی توسط همکاران آموزش و پرورش شهرستان سقز تالیف شده است.
دکتر علیرضا شریفی، رئیس دانشگاه پیام نور سقز هم اظهار کرد: برگزاری یک همایش، ۱۶ نشست و سمینارعلمی، انتشار ۳ جلد کتاب، انتشار ۴۷ مقاله، انجام ۵ طرح پژوهشی و برپایی ۳ نمایشگاه ازجمله برنامه های این دانشگاه در حوزه پژوهشی در یک سال گذشته بوده است.

ضرورت ایجاد شبکه پژوهشگران 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سقز هم بر ایجاد شبکه پژوهشگران کشوری جهت هماهنگی و تعیین اولویت های پژوهشی تاکید کرد.
دکتر کیوان شافعی بیان کرد: تولید و انتشار علم، تبدیل دانش به محصول و خدمات مفید برای جامعه از وظایف نهادهای علمی است و پژوهش های علمی باید هدفمند، ماموریت گرا و برای حل مشکلات جامعه باشد.
شافعی، تدوین 14 عنوان کتاب ، تولید ۲۶۹ مقاله ، انجام 20 طرح پژوهشی، اجرای ۷ همایش ملی و ۷ همایش منطقه ای در چند سال اخیر را از برنامه های حوزه پژوهشی این نهاد علمی و  تاسیس مرکز رشد و واحدهای فناوری را از اقدام های خوب دانشگاه آزاد سقز در راستای حمایت از پژوهش و پژوهشگران برشمرد.
در این آیین، پژوهشگر برتر استان کردستان بر روش مند بودن، اصالت مندی، انضمامی و مساله محور بودن پژوهش های محققان تاکید کرد.
دکتر امیر سجادی: بد اخلاقی در پژوهش (چاپ ایده های دیگران به نام خود) را از آسیب های حوزه علمی و داشتن برنامه تحقیقاتی را از مهمترین ضروریات دانشگاه ها و نهادهای علمی شهرستان سقز برشمرد.
رئیس آموزش و پرورش منطقه زیویه سقز هم با بیان اینکه، زیباترین واژه در آموزش و پرورش ، زیرا است؟ تقویت روحیه جستجوگری و تفکر انتقادی در بین دانش آموزان را بسیار ضروری دانست. 
خالد علیپوربیان کرد: زیویه در سال جاری دربین آموزش و پرورش های استان در حوزه اجرای برنامه های پژوهشی جزو سه اداره برتر بوده است.
وی ادامه داد: تالیف ۵ جلد کتاب و چند مقاله علمی و شرکت فعال در طرح معلم پژوهنده از اقدام های علمی این نهاد در سال جاری بوده است
آزاد نوری، نماینده آموزشکده فنی و حرفه ای سقز: نیز اظهار کرد: برگزاری ۸ سمینار علمی و بازدیدهای علمی از جمله اقدامات پژوهشی این دانشگاه بوده است.
نیان خالداری دانش آموز برتر حوزه پژوهش و فناوری کشور، دانش آموزان را به پرسشگری و تحقیق دعوت کرد.در ادامه این آیین پژوهشگران برتر شهرستان تجلیل شدند.

اسامی پژوهشگران برتر شهرستان سقز
فرمانداری سقز: آزاده فاروقی، ابراهیم محمد حسینی
دانشگاه پیام نور: سید کریم قادر زاده، محمد رضا کرمی، صالح امین پور و مجید پریشان
دانشگاه آزاد اسلامی: کریم کوتاهی، رزگار محمدی و آزاد فلاحی
آموزشکده فنی:آزاد نوری، لقمان محمدپور و طیب صادقی فر
آموزش و پروش سقز: امیر سجادی، عبدالله رحیمی، سامان منبری، هژیر بایزیدی، غفور احراری، محمد خسروی، نیان خالداری، مبینا تیموری، هانا حکیمی و پارسا محمدی نژاد
آموزش و پرورش منطقه زیویه: پرشنگ عبداللهی، محسن رحیمی، سید مسعود حسینی، زمانه صالح نیا و شیرین اردلان قشلاق
محطی زیست: ایوب شریفی
حوزه فرهنگ(معرفی شده از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی): سید صباح حسینی و سیروس عبد محمدی

 

بازدید [ 386 ]
برچسب ها