اخبار

پيام رییس سازمان مدیریت بحران کشور به مناسبت روز ملی ايمنی در برابر زلزله

رئيس سازمان مديريت بحران کشور در پيامی 5 دی ماه روز ملی ايمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلايای طبيعي را تبریک گفت.
پيام رییس سازمان مدیریت بحران کشور به مناسبت روز ملی ايمنی در برابر زلزله

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، بخشی از متن پیام اسماعیل نجار به شرح زیر است:
پنجم دیماه سال جاری را با شعار " کاهش افراد تحت تأثیر حوادث تا سال "1409 در حالی گرامی می داریم که استان کرمانشاه متأثر از  زلزله آبان سال جاری است.  ملت در کنار دولت و نیروهای مسلح دست در دست هم مراحل امداد و نجات و اسکان را برای هموطنان فراهم نموده و به حول و قوه الهی تا پایان بازسازی و بازتوانی مناطق آسیب دیده در کنار عزیزانمان خواهیم ماند.
با یک نگاه اجمالی و مقایسه ای از زلزله بم تا زلزله کرمانشاه می توان ادعا کرد که رویکرد مثبت و نگرش کارشناسانه به موضوع توانسته ما را در برابر مخاطرات ایمن تر و مقاوم تر نماید. هم از منظر تلفات با توجه به بزرگای زلزله 7.3 ریشتری و هم از منظر امداد و نجات با توجه به وسعت و پهنای تخریب( 7 شهرستان و 1930 روستا) بر این باوریم که مقابله، امداد و نجات به شیوه بسیار بهتری انجام گرفت. اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم که رفع این موانع و مشکلات نیاز به برنامه ریزی، سیاست گذاری و ایجاد ساختار مدون برای مدیریت بحران دارد.
در پایان اینجانب فرصت را مغتنم دانسته ضمن گرامیداشت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و مخاطرات طبیعی و قدردانی از تلاش های همه جانبه تمامی همکاران، اعضا محترم شورای عالی و شورای هماهنگی مدیریت بحران، کارگروه های تخصصی سازمان و متخصصین مدیریت بحران به ویژه عنایت خاصه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و ریاست محترم جمهوری، رجا واثق دارم مجموع این تلاش ها به فراهم شدن ساز و کار مناسب برای رفع مخاطرات در پهنه ایران سرافراز اسلامی منجر شود.


بازدید [ 652 ]