اخبار

پوستر شانزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز رونمایی شد

مراسم رونمایی از پوستر شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز روز شنبه با حضور فرماندار سقز، اهالی هنر تئاتر و مسئولان برگزار شد.
پوستر شانزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز به نقل از ایرنا، فرماندار ویژه  سقز در این مراسم اظهار داشت: جشنواره تئاتر کُردی برندی معتبر برای این شهرستان و مردم است و حفظ و تداوم برگزاری آن، ضروری است.
کامیل کریمیان  با اشاره به اینکه در افق ده ساله برگزاری جشنواره تئاتر کُردی، سقز پایتخت جهانی تئاتر کُردی است، افزود: بایستی برای کیفی سازی و ساختار سازی این جشنواره تلاش کنیم و صرف برگزاری جشنواره به هر قیمیتی ملاک نباشد.
وی به کمبود اعتبارات و مسائل مالی برای این جشنواره اشاره کرد و یادآور شد: هر چند امسال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری کردستان اعتباراتی را تخصیص دادند ولی برای برگزاری جشنواره، از محل اعتبارات شهرستانی اختصاص دادیم تا متولیان امر مشکل کمبود اعتبار نداشته باشند.
 هنرمند گرافیست سقزی هم که پوستر این جشنواره را طراحی کرده در این مراسم گفت: پوستر به عنوان رسانه‌ای تصویری، بیان کننده مسایل اجتماعی و فرهنگی آن جامعه است و پوستر آینه‌ای که مسایل فرهنگی و اگاهی بصری جامعه را نشان می‌دهد.
امیر کریمیان با بیان اینکه در این پوستر از نماد و اِلمان‌های کُردی سقز از جمله قلعه باستانی زیویه به عنوان نمادی تاریخی کردستان استفاده شده است، افزود: استفاده از رنگ‌ها و نوشته‌ها وجه مشترک طراحی این پوستر است.
دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز هم گفت: امیدوارم با همدلی و همکاری همه هنرمندان جشنواره ای درخور مردم فرهنگ دوست سقز برگزار کنیم.
هیوا حاج محمدی اضافه کرد: این جشنواره مربوط به طیف خاصی از جامعه نیست و متعلق به همه مردم است بنابراین از هنرمندان و اصحاب رسانه درخواست می‌کنیم در برگزاری هر چه باشکوه تر جشنواره همکاری کنند.
شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کردی سقز روز ۱۹ آذر ماه جاری آغاز و تا ۲۲ آذر در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز برگزار خواهد شد.

 

بازدید [ 108 ]