اخبار

پوستر اولین دوسالانه خوشنویسی سقز رونمایی شد

آیین رونمایی از پوستر اولین دوسالانه خوشنویسی سقز یادواره امیر الکتاب ملک الکلام مجدی با حضور فرماندار، معاونان، اعضای شورای شهر، اصحاب رسانه، جمعی از هنرمندان و علاقه مندان به حوزه فرهنگ و هنر برگزار شد.
پوستر اولین دوسالانه خوشنویسی سقز رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز روز یکشنبه فرماندار سقز، کامیل کریمیان، در این آئین اظهار کرد:خوشنویسی از هنرهای فاخر و اصیل ایران و توجه به همه هنرها، نشان دهنده اجرای عدالت در حوزه فرهنگ و هنر است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز هم گفت: ١٠٠ اثر از 70 هنرمند استان های کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی وشرقی، همدان و ایلام به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
هیوا حاجی محمدی با اشاره به اینکه این جشنواره در دو بخش رقابتی و جنبی در سقز برگزار می شود، گفت: بخش جنبی جشنواره شامل برپایی نمایشگاه آثار امیر الکتاب و تعدادی از استادان خوشنویسی است.
حاجی محمدی یادآور شد:کار داوری این رویداد برعهده علی اشرف صندوق آبادی، حمید رضا زری، فخرالدین علی نژاد، سعدی زمزیا، حافظ رنجبر و یادگار خیام خواهد بود.
وی بیان کرد: انجمن های خوشنویسان شعبه سقز و هنرهای تجسمی با همراهی اداره  کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان این رویداد فرهنگی هنری را در تاریخ ٩ و ١٠ اسفند سال جاری در سقز برگزار می کنند.


بازدید [ 184 ]