اخبار

پلمب انبار مواد شوینده در سقز

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری ویژه شهرستان سقز گفت: در راستای اجرای طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفای کالا، یک انبار مواد شوینده در سقز پلمب شد.
پلمب انبار مواد شوینده در سقز

فریبرز اولیایی اظهار کرد: بعد از اعلام فهرست کالاهای مشمول طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفاء توسط وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت ، این طرح در شهرستان سقز توسط اداره صنعت، معدن وتجارت با همکاری اماکن و اتاق اصناف اجرا و بازرسان این اداره ها از انبارهای مشمول این طرح بازدید کردند.
اولیایی اعلام کرد: مقرر شده دستگاه‌ها و سازمان‌های نظارتی به طور مستمر از محل انبارهای نگهداری کالاهای مذکور، بازرسی کرده و گزارش آن را به اطلاع عموم برسانند و باید تمامی کالاهای مشمول پس از ترخیص از گمرکات کشور یا تولید داخلی ده در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا به آدرس www.nwms.ir  ثبت شوند.
وی گفت: همچنین گزارش های مردمی و گزارش های دستگاه های نظارتی و قضایی هم بررسی شد و گشت مشترک شهرستان نسبت به بازدید از انبارهای لوازم خانگی، مواد غذایی و بهداشتی وشرکت تعاونی ها ادارات  اقدام کردند.
اولیایی ادامه داد: از عموم مردم خواسته شده است چنانچه اطلاعاتی درخصوص احتکار کالاهای اساسی، عمومی و ضروری دارند، در اختیار سامانه ۱۲۴ قرار دهند.
وی ادامه داد:انواع مواد شوینده، غلات،کالاهای اساسی (روغن نباتی ساخته شده، روغن خام، شکر خام، شکر سفید، کره)، مواد پروتئینی (گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم‌مرغ و شیر خشک صنعتی)،نهاده‌ها (جوجه یکروزه، تخم مرغ نطفه‌دار، ذرت دامی، کنجاله سویا، سبوس گندم و دانه‌های روغنی شامل سویا، آفتابگردان، کلزا و کانولا)، مواد اولیه تولید حبوبات، لوازم خانگی (یخچال، یخچال فریزر، ماشین‌‌لباس شویی و تلویزیون تولید داخلی)، لوازم یدکی و لاستیک سبک و سنگین، کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه و مصالح ساختمانی (محصولات فلزی پرمصرف و سیمان)جزو کالاهای طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفای کالا هستند.

 

بازدید [ 390 ]