اخبار

پذیرش دو کار از هنرمندان سقز در جشنواره تئاتر کُردی

12 نمایش از استان های کُردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، عراق و ترکیه در شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی به روی صحنه می رود.
پذیرش دو کار از هنرمندان سقز در جشنواره تئاتر کُردی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، فرماندار ویژه شهرستان سقز و رئیس ستاد اجرایی این دوره از جشنواره در نشست با جلال قلعه شاخانی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان تصریح کرد: این جشنواره در موعد مقرر برگزار می شود.
کامیل کریمیان از ستاد اجرایی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خواست تا برای برگزاری هر چه باشکوه این رویداد تلاش کنند.
دبیر این جشنواره هم بیان کرد: 11 کار در این رویداد به روی صحنه می روند که 6 کار از آنها به کارگردانی هنرمندان استان کردستان، یک کار توسط کارگرانی از کرمانشاه، دو کار را هم تئاتری های آذربایجان غربی به روی صحنه می برند، یک نمایش نیز از سلیمانیه اقلیم کردستان و کاری دیگر از استانبول ترکیه است.
هیوا حاج محمدی در مورد اسامی و کارگران نمایش ها اظهار داشت: "گراداف" به کارگردانی سامان مهران و فرزاد حسن میرزایی، "سورانه "کاری از غلامرضا همتیان، "سه رپیل" به کارگردانی حمید رضا کردستانی، "ئه رکی نیشتمانی داهولیک" توسط جمیل مفاخری، و "چناره کان" و "چاوه روان" به ترتیب به کارگردانی امید مصطفایی و امیر زارع زده از استان کردستان به روی صحنه می روند.
حاج محمدی افزود: "حصار" ، "قابووسی میرویان"  و " به بر" به ترتیب به کارگردانی هیمن سهرابی، حامد اسماعیل وند و ابراهیم ابراهیمی از استان آذربایجان غربی، " جن و جنوکه" کاری از سعید پاکزاد از استان کرمانشاه، " باوک" به کارگردانی صدیق عزیز باوان از استان سلیمانیه اقلیم کردستان، "گزارش به آکادمی" به کارگردانی اول تونجای از استانبول ترکیه به روی صحنه می روند.
شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کُردی از ۱۹ تا ۲۳  در سالن و پلاتوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز برگزار می‌شود.

بلیط های این نمایش از طریق ایران تئاتر به آدرس https://www.iranconcert.com/   قابل تهیه است.

بازدید [ 104 ]