اخبار

پایان یک آغاز؛جشنواره ایده های کارآفرین سقز، برترین های خود را شناخت

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان سقز گفت: دولت از کارآفرینان و ایده های کارآفرین، حمایت می کند.
پایان یک آغاز؛جشنواره ایده های کارآفرین سقز، برترین های خود را شناخت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، اسماعیل رستم پور در جشنواره ایده های کارآفرین در دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: کار آفرین بودن یعنی حرکت از خام فروشی به فرآوری.
رستم پور بیان کرد:وجود ۹۱ شرکت دانش بنیان در استان کردستان نشانه اهمیت این حوزه در راستای اشتغال است.
وی ادامه داد:پرداخت تسهیلات ارزان و وجود معافیت های مالیاتی برای استارتاپ ها از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری نشان دهنده ضرورت و اهمیت رشد شرکت های دانش بنیان است.
وی از سرمایه گذاران و ادارات خواست تا از کارآفرینان و ایده پردازان در راستای تبدیل علم به ثروت حمایت کنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سقز هم گفت:  این جشنواره با هدف شناسایی و معرفی و تقدیر از کارآفرینان موفق، معرفی صاحبان ایده و کمک به تجاری سازی ایده ها، افزایش شناخت شغلی، ارتباط دانشگاه با صنعت و ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی، تبدیل ایده به کسب و کار از طریق مشاوره نهادهای علمی به صاحبان ایده برگزار شده است.
دکتر کیوان شافعی بیان کرد: استارتاپ ها، فضایی برای طرح نیازمندی های صنعت است تا از طریق آن، سرمایه گذاری در کسب و کارهای دانش بنیان اتفاق بیفتد.
ایوب ابراهیمی مقدم، کار آفرین سقزی هم گفت:کارآفرین، فردی خود اتکا، ماهر و نوآور، حرفه ای، جامعه نگراست و موقعیت ها و فرصت های محیط را شناسایی می کند.
در ادامه این جشنواره داوران، فرهاد مرادیان را با ایده فناورانه خودرو کوهستان به عنوان رتبه اول معرفی کردند.
همچنین رتبه دوم به سید حسام حسینی با ایده فناورانه کمباین مخصوص نخود رسید.نیز، رتبه سوم به فردین رحمان پور با ایده فناورانه دانشجو گرام اختصاص یافت.
این سه نفر به ترتیب ۵، ۳ و ۲ میلیون ریال جایزه نقدی دریافت کردند، همچنین ایده های اول تا سوم در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز جهت بهره مندی از حمایت های مادی و معنوی آن استقرار خواهند یافت.
در این جشنواره 15 ایده از جمله؛ کمباین مخصوص نخود، شارژر خودشارژ تلفن همراه، ماشین چمن زن خورشیدی، جعبه داروی هوشمند برای افراد بیسواد و بلوک های فوق سبک یونولیت دار به این جشنواره ارائه شد.
بازدید [ 192 ]