اخبار

پایانی بر قطعی گاز در کردستان

با اجرای پروژه خط انتقال گاز 56 اینچ سراسری دهگلان- میاندوآب، گاز استان تقویت می شود و این اقدام، پایانی بر قطعی گاز در کردستان و پایداری شبکه گاز سقز و بانه خواهد بود.
پایانی بر قطعی گاز در کردستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، مدیر عامل شرکت گاز کردستان با اظهار این مطلب، گفت: شهرهای استان در خطوط انتهایی گاز کشور قرار دارد و در زمان هایی با افت فشار گاز و اختلالاتی به ویژه در شهرهای سقز وبانه مواجه بودیم.
احمد فعله گری در بازدید از پروژه خط انتقال گاز 56 اینچ سراسری دهگلان- میاندوآب که بخشی از خط انتقال لوله نهم سراسری گاز است، اظهار کرد: این خط در دو قطعه دهگلان تا سنته و سنته تا میاندوآب به طول 227 کیلومتر ، با اعتبار 300 میلیارد تومان در حال اجراست.
فعله گری اضافه کرد: این عملیات توسط شرکت مهندسی توسعه گاز کشور در دست اجراست که قطعه اول شامل 124 کیلومتر و قطعه دوم شامل 103 کلیومتر می باشد.
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این خط در محدوده استان کردستان تا پایان آذرماه به اتمام می رسد، عنوان کرد: ظرفیت انتقال این خط 100 میلیون مترمکعب گاز است.
وی ادامه داد: این خط از دهگلان، دیواندره و سقز عبور می کند که جدا از تقویت گاز استان بستری مناسب برای صنایع انرژی بَر از جمله صنایع فولاد و پتروشیمی و شهرک های صنعتی است.
سرپرست فرمانداری سقز هم عنوان کرد: اجرای کامل عملیات پروژه خط انتقال گاز 56 اینچ سراسری دهگلان- میاندوآب باعث بهره مندی بیشتر روستاها از گاز و تقویت گاز شهرستان می شود.
کامیل کریمیان با اشاره به اینکه بخشی از لوله های این خط انتقال گاز از زمین های کشاورزی عبور می کند از سعه صدر و مشارکت ، تعامل و همکاری مردم با مجریان و عوامل این طرح تشکر و اظهار کرد: این نشانه فرهنگ توسعه محور شهروندان شهرستان سقز است.
کریمیان اظهار کرد: نشست هایی در محل اجرای پروژه و فرمانداری در خصوص تسریع در اجرای این پروژه ملی برگزار شده و این نشست ها ادامه خواهد داشت.
خط لوله نهم یکی از خطوط سراسری انتقال گاز کشور به‌شمار می رود که همانند خطوط لوله چهارم و هشتم سراسری، امکان انتقال گاز از منطقه پارس جنوبی را به بخش‌های غربی و شمال غربی کشور فراهم می کند.

 

بازدید [ 373 ]
برچسب ها