اخبار

فرماندار

پارک علم و فناوری کردستان در افزایش اشتغال و ثروت در سقز، نقش آفرینی کند

معاون استاندار کردستان و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: پارک علم و فناوری کردستان در افزایش اشتغال و ثروت در سقز، نقش آفرینی کند.
پارک علم و فناوری کردستان در افزایش اشتغال و ثروت در سقز، نقش آفرینی کند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کرمیان فرماندار سقز در نشست رییس پارک علم و فناوری کردستان و روسا و نمایندگان دانشگاه ها تصریح کرد: پارک های علم و فناوری بر اساس اهداف تدوین شده، بایستی، جریان دانش و فناوری را میان دانشگاه‌ها، موسسات تحقیق و توسعه و شرکت‌های خصوصی و بازار به حرکت بیاندازد.
وی با اشاره به وجود مراکز دانشگاهی و دانشجویان و دانش آموزان فعال در عرصه علم و فناوری بر راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان، مراکز رشد وابسته به پارک و راه اندازی کسب و کارهای جدید برای اشتغال زایی در شهرستان تاکید کرد.
دکتر خالد سعیدی رییس پارک علم و فناوری کردستان هم گفت: پارک علم و فناوری سازمانی است که با هدف افزایش ثروت در جامعه توسط متخصصان حرفه‌ای مدیریت می‌شود و مهم‌ترین رسالت آن، هم‌افزایی بین مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و محیط‌های کسب و کار است.
وی افزود: این نوع هم‌افزایی باعث ایجاد خدمات و محصولات با ارزش افزوده بالا و توسعه اقتصاد دانش محور می‌شود.

کانون شکوفایی و نوآوری وابسته به پارک علم و فناوری کردستان در سقز راه اندازی می شود
کامیل کریمیان فرماندار سقز همچنین در بازدید خالد سعیدی، رییس پارک علم و فناوری کردستان از آموزشکده فنی و حرفه ای سقز خواستار هم افزایی مراکز علمی شهرستان و آموزش و پرورش با پارک علم و فناوری شد.
کریمیان افزود: استفاده از ایده های برتر دانش آموزان در جشنواره های کشوری به ویژه خوارزمی، جذب ایده های برتر دانش آموزان، دانشجویان و ایده آفرینان و کارآفرینان شهرستان برای حمایت و دلگرمی آنان و در نهایت تجاری سازی محصول بایستی به جد پیگیری شود و پارک علم و فناوری در این حوزه، شهرستان را یاری دهد.
خالد سعیدی هم در بازدید از مراکز دانشگاهی سقز اظهار امیدواری کرد که بر اساس تفاهم نامه ها، مرکز رشد مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی و پارک علم و فناوری راه اندازی شود.
در این بازدید معاون برنامه ریزی فرمانداری و روسای دانشگاه آزاد، آموزشکده فنی و نماینده دانشگاه پیام نور حضور داشتند.

 

بازدید [ 125 ]