اخبار

وزیر راه : عملیات افزایش طول باند و پایانه فرودگاه سقز به زودی آغاز می شود

وزیر راه وشهرسازی کشور با بیان اینکه، برای تملک زمین های فرودگاه سقز ، دستور لازم صادر شده است، گفت: به زودی عملیات افزایش باند، ساخت عرشه و پایانه فرودگاه سقز به پیمان سپرده می شود و عملیات آن غاز خواهد شد.
وزیر راه : عملیات افزایش طول باند و پایانه فرودگاه سقز به زودی آغاز می شود
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، عباس آخوندی شامگاه دوشنبه در بازدید از فرودگاه سقز افزود: این فرودگاه می تواند نقش مهمی در تسهیل ارتباطات و توسعه شمال غرب و جابجایی بار و مسافر داشته باشد.
وی با اشاره به سفر امروز به کردستان، و عنوان اینکه روند آبادانی در کردستان شدن گرفته است،  اضافه کرد: کردستان به کارگاه سازندگی تبدیل شده است.
او عنوان کرد: مردم کردستان دارای مردمی فرهیخته  و این استان دارای موقعیت راهبردی است که با دریای مدیترانه فاصله ای کم دارد و کردستان نقش راهبری در توسعه ملی ایران داشته و دارد.
آخوندی با اشاره به و اینکه بخش زیادی از کریدور شمال - جنوب در محدوده استان کردستان قرار دارد، اظهار کرد: این طرح از  طرح های مادر است و وزارت راه به این کریدور نگاه ویژه دارد  و بودجه مناسبی برای آن پیش بینی شده که 38 کیلومتر باقی مانده آن به زودی  به پیمان سپرده می شود.
وی در بازدید از قطعه 1 الف بزرگراه کرمانشاه - میاندوآب و باند دوم محور سقز بوکان هم دستور آغاز به کار عملیات اجرایی بزرگراه سقز بوکان به طول 25 کیلومتر این مسیر را صادر کرد.
وزیر راه و شهرسازی همچنین در بازدید ازبیمارستان 235 تخخوابی سقز با بیان اینکه این طرح دارای 73 درصد پیشرفت فیزیکی است، اظهار کرد: تاکنون برای ساخت این بیمارستان 300 میلیارد ریال هزینه شده که برای اتمام آن 250 میلیارد ریال دیگر نیاز است.
فرماندار سقز هم با بیان اینکه جاده سقز - مریوان از جاده های بکر برای گردشگری است خواستار تسریع در اتمام آسفالت هفت کیلومتر باقی مانده این مسیر شد.
علی اکبر ورمقانی با تشکر از وزیر راه و شهرسازی برای آغاز به کار بزرگراه سقز – بوکان خواستار آغاز به کار آزاد راه سقز - بانه نیز شد و از آخوندی خواست تا با توجه به قدمت بالای بیمارستان امام خمینی(ره) سقز در اتمام بیمارستان 235 تختخوابی تسریع شود.
ورمقانی همچنین با بیان اینکه با اتمام فرودگاه سقز بیش از 2 میلیون نفر از مردم استان های کردستان و شمال غرب کشور از آن بهره مند می شوند بر در نظر گرفتن بودجه لازم برای اتمام این طرح تاکید کرد.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به تلاش دولت تدبیر و امید برای اتمام آسفالت جاده های روستایی عنوان کرد: 400 کیلومتر راه روستایی در شهرستان های سقز وبانه به پیمان سپرده شده که برای اتمام آن 300 میلیارد ریال نیاز است.
محسن بیگلری با اشاره به طرح های مهم عمرانی در استان کردستان، اظهار  کرد:  امروز بهترین روزی کاری ام در تمام دوران نمایندگی و طلایی ترین روز برای سقز وبانه است.
 و ی با اشاره به رای 82 درصدی مردم سقز به دکتر روحانی رئیس جمهوری دولت دوازدهم خواستار توجه بیشتر به این شهرستان شد و بر اتمام طرح فرودگاه، تسریع در اتمام بیمارستان 235 تختخوابی و آسفالت 7 کیلومتر جاده سقز مریوان تاکید کرد.
او همچنین با اشاره به توانمندی نیروی انسانی در کردستان، خواستار استفاده از نیروهای کُرد و اهل سنت در وزارتخانه راه وشهرسازی شد.
او در بخشی دیگر از سخنان خود گفت:برای بهسازی و آسفالت  مسیرهای منتهی به سقز بیش از 100 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که باید بودجه لازم برای آن پیش بینی و تخصیص داده شود.
امروز وزیر راه وشهرسازی همراه تعدادی از معاونانش برای افتتاح و بازدید چند طرح عمرانی به کردستان سفر کرد.


بازدید [ 81 ]
برچسب ها