اخبار

فرماندار سقز:

هیچ وظیفه ای برای دانشجویان مهمتر از انجام پژوهش و کسب فناوری و علم روز نیست

فرماندار سقز با اشاره به اهمیت دانش گفت: هیچ وظیفه ای برای دانشجویان مهمتر از انجام پژوهش و کسب فناوری و علم روز نیست.
هیچ وظیفه ای برای دانشجویان مهمتر از انجام پژوهش و کسب فناوری و علم روز نیست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی اکبر ورمقانی در آئین تجلیل از دانشجویان ممتاز خانواده ایثارگران در سالن هزار و یکشب این شهرستان اظهار کرد: باید دانشگاه مبداء تحولات و محل اندیشه ، علم گرایی و مطالبه گری باشد .
وی خواستار ارتباط بیشتر دانشگاه با بخش صنعت و کشاورزی شد و افزود:روسای دانشگاه ها باید در راستای ارتباط دانشجویان با مراکز صنعتی و کشاورزی بیشتر تلاش کنند.
ورمقانی  با عنوان اینکه افزود:دانشجویان به عنوان تلاشگران علم و دانش، در تمامی عرصه ها نقش مهمی دارند و انجام طرح های کاربردی و پژوهشی برای شخص دانشجو و شهرستان حاوی دستاورد خواهد بود.
فرماندار ادامه داد:امروز هیچ وظیفه ای برتر از آموزش ، پژوهش و فناوری وعلم آموزی نیست و باید دانشجویان در راستای کسب علوم روز و دانایی محوری بیشتر تلاش کنند.
ورمقانی  عنوان کرد: دانشجوی ما باید با فکر سیاسی بدون جانبداری سیاسی از احزاب و گروه های سیاسی در راستای سازندگی آینده کشور حرکت کند.
وی عنوان کرد:دانشجویان بعد از انقلاب و در زمان انقلاب از پشتوانه های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده اند و در پیروزی هشت سال دفاع مقدس و در تمام عرصه ها برای کشور افتخار آفرینی کرده اند.
فرماندار سقز در بخشی دیگر از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، اظهار کرد: 16 آذر در حقیقت نماد حق طلبی دانشجویانی است که در برابر استعمار سينه سپر کردند و این روز به سال 32 یا هیچ مقطع زمانی خاصی محصور نبوده و نخواهد شد.
 وی با بیان اینکه ریختن سه قطره خون در دانشکده فنی دانشگاه تهران در سال 1332 سرآغازی بود برای مبارزه با استعمار ستیزی و دفاع از استقلال و آزادی کشور از یوغ استکبار جهانی گفت:ارتباط شهیدان مطهری و دکتر مفتح و دکتر شریعتی با بدنه دانشگاه باعث بصیرت افزایی بیشتر دانشجویان در راستای مبارزه با استکبار شد.
در ادامه از دانشجویان ممتاز خانواده ایثارگران تجلیل و از کتاب  "خاطرات مقدس " در سقز که توسط  ایثارگران متحرک هجومی تیپ 228   شهید سرلشکر ابراهیم ثابت سقز نوشته شده ، رونمایی شد.


بازدید [ 595 ]