اخبار

همایش ملی آسیب شناسی روابط انسانی در سقز برگزار شد

همایش ملی آسیب شناسی روابط انسانی با حضور محققان و پژوهشگران در سالن اجتماعات دکتر محمد فاضلی دانشگاه آزاد اسلامی سقز برگزار شد.
همایش ملی آسیب شناسی روابط انسانی در سقز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، در این همایش یک روزه که شامگاه پنج شنبه 8 آذرماه به کار خود پایان داد؛ محققان مقاله های خود را در محورهای؛ آسیب شناسی روابط انسانی در سازمان ها، آسیب شناسی روابط اجتماعی و خانوادگی و آسیب شناسی روابط انسانی در فضای مجازی ارائه کردند.
در این همایش؛ مقاله های رابطه سبک رهبری و استرس شغلی آموزگاران با توجه به نقش میانجی مهارت های ارتباطی مدیران بوکان، شناسایی مشکلات مربوط به روابط معلم - دانش آموز از دیدگاه معلمان دوره ابتدایی و بررسی تاثیر کیفیت زندگی کاری برعملکرد معلمان با توجه به نقش میانجی اخلاق حرفه ای توسط پژوهشگران به صورت سخنرانی ارائه شد.
همچنین محققان به صورت سخنرانی، مقاله های اثر بخشی آموزش غنی سازی زندگی زناشویی بر تعهد و صمیمیت زناشویی، دانش و نگرش جنسی در زوجین، اثر بخشی آموزش مهارت های اجتماعی بر اعتماد در روابط بین فردی، گرایش به رفتارهای مطلوب اجتماعی و احساس کیفیت اجتماعی در دانشجویان ارائه شد.
در بخشی دیگر از همایش، مقاله های نمود شناسی تجربه عضویت دبیران در شبکه های اجتماعی و جایگاه آن بر زندگی خانوادگی و روابط زناشویی آنها، موبایلی شدن روابط انسانی و واکاوی آسیب شناسانه روابط در فضای مجایز با نگاهی تربیتی و منطقی ارائه شد.
این مقاله ها به ترتیب توسط ابراهیم محمدپور، عطاا..آزاده، بهاالدین رحمانی، فعال احمدی پور، سروه سلیمانی، سیف ا..رحمانی، امیر مرادی، ابراهیم محمد حسینی و مظهر بابایی ارائه شد.
در بخشی دیگر از این همایش ملی، دکتر حسین عبداللهی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر حسن غریبی محقق و محمد اکبر زاده رئیس پلیس فتای شهرستان سقز به ایراد سخن پرداختند.
فرماندار سقز در ابتدای آغاز به کار این همایش، اظهار کرد:علوم انسانی، زیر بنای توسعه و آموزش و پرورش، سنگ بنای توسعه است.
کامیل کریمیان گفت: بررسی نقش ارتباط انسانی معلم و دانش آموز، در بازدهی آموزشی دانش آموزان بسیار تاثیر گذار است.
وی عنوان کرد:یکی از آسیب های جدی فضای مجازی به دلیل نبود فرهنگ استفاده از این محیط و استفاده از تکنولوژی های اطلاعات وارتباطات است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سقز هم بیان کرد:همایش های برگزار شده توسط این مرکز علمی، بر اساس مساله محوری است.
دکتر کیوان شافعی استدلال کرد: عدم تولید علم و صحبت نکردن در مرز دانش از آسیب های جدی حوزه علوم انسانی است.
دکترفاروق یزدان ستا، دبیر علمی همایش نیز عنوان کرد:70 مقاله به دبیرخانه واصل که 9 مقاله به صورت سخنرانی و 8 مقاله در قالب پوستر اراده شد.

 

بازدید [ 287 ]