اخبار

همایش عفاف و حجاب و طرح میثاق در سقز برگزار شد

همایش عفاف و حجاب و طرح میثاق در بزرگداشت هفته حجاب و عفاف و حمایت از کالای ایرانی در سقز برگزار شد.
همایش عفاف و حجاب و طرح میثاق در سقز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز در این همایش، امام جمعه سقز اظهار کرد: رعایت حجاب و عفاف از نشانه های تقواست.
ماموستا سید حسین حسینی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از حضرت محمد(ص) اضافه کرد: در قانون دین، اسلام و قرآن و آیات متعدد بر رعایت حجاب و عفاف تاکید شده است.
ماموستا حسینی افزود:سایه مبارک حجاب در خانواده و جامعه باعث بالا رفتن عزت و شرافت و عفت عمومی می شود و بی توجهی و کم توجهی به امر عفاف و حجاب برای جامعه آسیب زاست.
جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و رئیس ستاد اندیشه ورز استان کردستان هم گفت: امروزه بانوان مسلمان و شاغل فعال در عرصه هاي اجتماعي در كنار انجام وظايف محوله با حفظ حجاب و رعايت موازين ديني و شرعي نقش مهمی در توسعه و پيشرفت كشور دارند.
دکتر علی اصغر حسینی، اظهار کرد: حجاب زن همانند صدف که گوهری را در بر می گیرد سدي محكم در برابر امیال شیطانی است و زن محجبه و عفيف با استفاده از اين ابزار مي تواند آزادانه در جامعه به وظايف خود بدون دغدغه عمل کند.
 حسینی در بخشی دیگر از سخنان خود پیرامون ضرورت حمایت از کالای ایرانی تصریح کرد:حمایت از نخبگان، فکر و اندیشه جوانان توانمند و نیروی انسانی نوعی حمایت از کالای ایرانی است.
وی با بیان اینکه نیروی انسانی استان کردستان بسیار پویا و فعال است بر استفاده از توان این نیرو در صحنه های مختلف تاکید کرد.
این همایش با حضور سرپرست فرمانداری، امام جمعه، جمعی از مسئولان شهرستان سقز و اقشار مختلف مردم در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 

بازدید [ 414 ]