اخبار

همایش عشاق الحسین در سقز برگزار شد

فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: وجود هفته وحدت در ماه ربیع‌الاول یک ابتکار ارزشمند است و بایستی بیش از پیش اتحاد و انسجام تقویت شود.
همایش عشاق الحسین در سقز برگزار شد

کامیل کریمیان در اولین همایش تجلیل از رهروان حسین(ع) با عنوان عشاق الحسین اظهار داشت: وحدت در عین کثرت از ویژگی های ایران اسلامی است و کشورمان چون رنگین کمانی است و نبایستی آن با تندروی و افراط، آسیب ببنید و زیبابی خود را از دست دهد.
کریمیان عنوان کرد:  عاشورا و اربعين حسينی استمرار و تداوم نهضت ظلم ستیزی و فریاد پایمردی، استقامت، شجاعت و رادمردی است و اجتماع عظیم و میلیونی اربعین یکی از نشانه های اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان است.
وی با اشاره به فرا رسیدن روز فرهنگ عمومی تصریح کرد:تقویت حوزه فرهنگ، تقویت کنش اجتماعی و ارتقای فرهنگ عمومی است.

پدیده بی مذهبی بزرگترین خطر برای دنیای اسلام است
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز هم اظهار داشت:پدیده بی مذهبی و ایجاد مذهب های جدید، بزرگترین خطر برای دنیای اسلام است. 
ماموستا عابد نقیبی با اشاره به تلاش دشمنان برای ضربه وارد کردن به صفوف متحد مسلمانان بیان کرد: دشمن، اصل وحدت بین شیعه و سنی را نشانه گرفته است.
نقیبی با اشاره به خطر تندروی و افراط های مذهبی عنوان کرد: داعش دشمن واقعی اهل تسنن و محصول سرویس های جاسوسی است.
نقیبی اضافه کرد: دشمن با تربیت داعشی و کسانی که خود را به اهل سنت منتسب کردند و هیچ چیز آنها از سنی‌ها نیست، جمعی از علمایان اهل سنت را  به شهادت رساندند.
وی با تشریح فتنه ها و اقدامات دشمنان علیه ایران اسلامی بیان کرد: ایران کشوری با اقوام و مذاهب مختلف است و آنان همواره با تنوع و قبول کردن اختلاف ها و سلایق، متحد و همصدا بوده اند و این همصدایی در برابر دشمن بیشتر خود را نشان داده است.
وی با اشاره به اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری راهکاری برای مبارزه با طاغوتیان است، اعلام کرد: وحدت اسلامی از اوجب واجبات است چون آمریکای جنایتکار و کشورهای همسو با آن نقشه‌های زیادی را علیه نظام و بیداری اسلامی کشیدند ولی همه آنها با هوشیاری ملت ایران خنثی شد.
نقیبی برگزاری همایش تجلیل از رهروان حسین(ع) را باعث ترویج تفکر خط سرخ شهادت برشمرد و ادامه داد: تفکر آن حضرت همواره مبارزه با ظلم و ستمگری بوده است.

پاسخ دادن به مطالبات مردم از شاخص های مدیران است
حجت الاسلام کرمی، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان کردستان هم گفت: تبلیغ خصوصیات اخلاقی و رفتاری پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) و آموزش سیره امام حسین(ع)، در جامعه ضروری است.
وی تصریح کرد: تکریم مردم و پاسخ دادن به مطالبات و خدمتگزاری صادقانه مسئولان به مردم از شاخص های مدیران در جامعه اسلامی است.
کرمی، اهل سنت را محبان اهل بیت توصیف کرد و افزود: در طول این دوماه اخیر برادران اهل سنت با اخلاص و نیت پاک خدمتگزار زائران امام حسین بودند و از همه آنها تشکر و قدردانی می‌کنم.
در این برنامه با حضور مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان کردستان برگزار شد از جمعی خادمان و عشاق حسین(ع) و خادمان مواکب اربعین تقدیر شد.
در این همایش امام جمعه ، معاون برنامه ریزی فرمانداری، رئیس شورای شهر و جمعی از مسئولان و فعالان فرهنگی حضور داشتند.

 

بازدید [ 205 ]