اخبار

هشدار جدی فرماندار سقز به برهم زنندگان امنیت عمومی

فرماندار شهرستان سقز روز پنجشنبه در جلسه کمیسیون ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی با موضوع " بزه و آسیب های اجتماعی" به برهم زنندگان امنیت عمومی شهرستان هشدار داد.
هشدار جدی فرماندار سقز به برهم زنندگان امنیت عمومی

کامیل کریمیان از دادستان سقز خواست تا برای خاطیان امنیت عمومی بر اساس آنچه در قانون تعیین شده است، اشد مجازات تعیین کند.
کریمیان خطاب به شهروندان خاطرنشان ساخت: فرمانداری، دستگاه های قضا و نيروي انتظامی نسبت به آسيب هاي اجتماعی بخصوص ناهنجاري هاي اجتماعي و بزهكاري بی تفاوت نیستند.
وی با بیان اینکه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کاهش آن نیازمند فرهنگ سازی است تصریح کرد: رسانه ها و اصحاب رسانه در روند فرهنگ سازی نقش دارند.
وی تصریح کرد: پوشش صرف آسیب های اجتماعی و وقایع توسط رسانه ها بدون در نظر گرفتن راهکار و پیشنهاد سازنده، تاثیری در روند فرهنگ سازی ندارد.
کریمیان با عنوان اینکه،  بزه، تحت تاثیر عوامل مختلف شکل می گیرد بر انجام کارهای فرهنگی و فراگیر در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در شهرستان سقز تاکید کرد.
وی در این راستا از ائمه جمعه و جماعات، نویسندگان، جامعه شناسان، روانشناسان ، انجمن های مردم نهاد، معتمدان و اصحاب رسانه خواست تا با فرهنگ سازی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنند.
فرماندار سقز با اشاره به اتفاق اخیر بزه اجتماعی در سقز از شهروندانی که بی تفاوت به مسائل نگاه می کنند و فقط نظاره گر هستند گلایه و تاکید کرد: نزاع خیابانی یک بیماری اجتماعی است که در این راستا، نقش بازدارندگی، شهروندان بسیار مهم است تا جایی که شهروندان با تذکر و تلنگر می توانند افراد را از مرتکب شدن به جرم بازدارند.

خط و نشان دادستان سقز برای اراذل و اوباش
دادستان سقز هم در این جلسه، با اشاره به تعریف جرم، تاکید کرد: طبق قانون مجازات اسلامی هر فعل یا ترک فعلی که وجدان عمومی را خدشه دار کند، جرم محسوب می شود.
کیوان جهانی اظهار کرد: برای جرم های چاقو کشی از سال  94 شعبه ویژه تشکیل شده است و از آن سال تاکنون به دلیل صدور قرارهای سنگین و عدم ارائه تسهیلات به مجرمان، شاهد کاهش محسوس اين آسيب ها بوده ايم و در سال جاري بخصوص در اتفاقات اخير بنا داريم با تشديد برخوردها در شعبه ويژه بساط اراذل و اوباش و شرخری و باجگيری در سقز برچيده شود.
وی از بی تفاوتی مردم در نزاع ها و بزه ها در ملاء عام گلایه و بر ضرورت گسترش حس نوع دوستی و بازگشت به سنن بازدارنده تاکید کرد.

فرمانده انتظامی:گروه ویژه پلیس برای مقابله با نزاع های خیابانی و شرخری در سقز تشکیل می شود

فرمانده انتظامی سقز هم تصریح کرد: متهمان جرایم اجتماعی توسط پلیس با اقتدار دستگیر و تحویل مقام قضایی شده و خواهند شد.
سرهنگ برزو تجاری اعلام کرد: از سال 94 تاکنون شاهد کاهش حادثه های قتل عمد در شهرستان سقز بوده ایم و امیدواریم با فرهنگ سازی از این تعداد نیز کاسته شود.
وی با هشدار به اراذل و اوباشی كه در شهر اقدام به ارعاب و عمل مجرمانه كنند گفت:پليس با قتدار ابهت پوشالی آنها را می شكند و اجازه نخواهد داد فضای امن داخل شهر توسط هيچ احدی خدشه دار شود و  در اين راستا گروه ويژه پليس مبارزه با ناهنجاری هاي اجتماعی تشكيل می شود.
در این جلسه، اعضا همچنین پیرامون ضرورت فرهنگ سازی برای کاهش آسیب های اجتماعی، برگزاری دوره های کنترل خشم، فرزند پروری، تاکید کردند.


بازدید [ 187 ]