اخبار

هر پروژه ای که در هفته دولت به بهره برداری می رسد به نام مردم و به خاطر مردم است

معاون فنی و عمرانی فرماندار سقز گفت: دولت های جمهوری اسلامی ایران با رای مردم برگزیده شده اند و منتخب مردم بوده اند و هستند و هر طرح و پروژه ای که در این هفته به بهره برداری می رسد به نام مردم و به خاطر مردم است.
هر پروژه ای که در هفته دولت به بهره برداری می رسد به نام مردم و به خاطر مردم است

علی محمدیان در جلسه برنامه ريزي ‌ برگزاری مراسم و برنامه های هفته دولت با اظهار اینکه، نشاط، حلقه مفقوده و گمشده جامعه است، گفت: اطلاع رسانی از اقدامات و خدمات انجام شده در سطح شهرستان باعث نشاط اجتماعی می شود.
محمدیان با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی، عنوان کرد: در حوزه های بازسازی شبکه آب و فاضلاب، برق و مخابرات در شهرستان سقز اقدامات خوبی انجام شده که اطلاع رسانی نشده است.
وی با اشاره به تحریم های ظالمانه و به تبع آن، کمبود اعتبارات عمرانی تصریح کرد: تمام پروژه های عمرانی در شهرستان سقز فعال است.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تشریح اقدامات انجام شده ادامه داد:در حوزه راه در مسیر کله کان- فتاح آباد 7 کیلومتر بزرگراه در دست بهره برداری و اصلاح دوربرگردان قیلسون هم دارای پیشرفت مناسبی است.

عملیات کنار گذر سقز به عنوان اولین کنار گذر در شمال غرب در مراحل نهایی است
وی ادامه داد:کنار گذر سقز هم به عنوان اولین کنار گذر در شمال غرب در مراحل نهایی است که اتمام پل انتهای دسترسی آن و نصب علایم و نیوجرسی نیز در دستور کار قرار دارد.
محمدیان با اشاره به پر تردد بودن جاده سقز - بوکان هم اعلام کرد: 10 و نیم کیلومتر از این مسیر به عنوان بزرگراه، آزاد سازی و 6 تا 7 کیلومتر این مسیر زیر بار ترافیک می رود.
وی در خصوص جاده سقز- بانه هم گفت:در این مسیر، پیمانکار با اولویت حذف ترانشه و نقاط قائم و حادثه خیز مشغول فعالیت است و 10 کیلومتر دیگر از این مسیر از میرده به سمت بانه نیز با اعتبار اولیه 550 میلیارد ریال به پیمان سپرده می شود 4/6 کیلومتر از این مسیر جابجا و 4 خطه احداث می شود.
معاون فنی و عمرانی فرماندار سقز عنوان کرد: آسفالت 8/1 کیلومتر مسیر سقز- مریوان هم امسال تمام و 10 کیلومتر در مسیر سوته- بانه هم آسفالت می شود.
محمدیان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به فعالیت 2 پیمانکار در بحث پایانه فرودگاه و ابینه فنی تصریح کرد: اراده دولت بر این است که فرودگاه تمام شود و تاکنون از 445 هکتار زمین برای آن 181 و نیم هکتار تملک شده است.
وی با اشاره به اهمیت سد چراغ ویس در شهرستان سقز، بیان کرد:این سد برای تامین آب شرب و کشاورزی شهرستان مورد استفاده قرار می گیرد و با اتمام تصفیه خانه شماره دو 600 لیتر در ثانیه آب آشامیدنی تولید و وارد مدار می شود.
محمدیان اظهار کرد: با اجرای پروژه خط انتقال گاز 56 اینچ سراسری دهگلان- میاندوآب، گاز استان تقویت می شود و این اقدام، پایانی بر قطعی گاز در کردستان و پایداری شبکه گاز سقز و بانه خواهد بود.
وی ادامه داد: در حوزه روستایی هم اقدامات مناسبی با مشارکت های مردمی و توسط دهیاری ها و ادارات به ویژه بنیاد مسکن انجام شده است که در هفته دولت با مدیریت بخشدارای ها و جهاد کشاورزی برای بهره برداری از این طرح ها برنامه ریزی شود.

تجلیل از خانواده شاهد و ایثارگر باید در سرلوحه برنامه های هفته دولت باشد
محمدیان در خصوص برنامه های هفته دولت در شهرستان سقز هم عنوان کرد: تجلیل از خانواده محترم و معزز شاهد و ایثارگر باید در سرلوحه برنامه ها باشد.
وی ادامه داد: برگزاری آئین گرامیداشت روز کارمند و تجلیل از کارمندان نمونه نیز برگزار که لوح با امضای مشترک سرپرست محترم فرمانداری و مدیر اداره توسط ادارات همراه با هدیه آماده شود.
امام جمعه سقز هم با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و با هنر، ایام هفته دولت را یادآور تلاش دولتمردان جمهوری اسلامی برای خدمت به این آب و خاک عنوان کرد.
ماموستا سید حسین حسینی در بخشی دیگر از سخنان خود با عنوان اینکه مردم ایران اسلامی برای دفاع از کشورشان به ویژه در جنگ هشت سال دفاع مقدس همیشه در صحنه بوده اند و هستند گفت:این جنگ خسارت سنگینی بر پیکره میهن اسلامی وارد آورد و شهدای زیادی برای دفاع از وطن تقدیم شد و اگر این جنگ در کشوری دیگر رخ می داد بی شک اوضاع آن کشور بسیار ناگوار می بود.
ماموستا حسینی با بیان اینکه در جنگ هشت سال دفاع مقدس، شهادت و پیروزی برای رزمندگان توفیقی بزرگ بود گفت: گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی بایستی از برنامه های اصلی دولتمردان و خادمان به مردم باشد.
وی ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی ایران برای آسایش مردم و ارائه خدمات به شهروندان در تکاپو است و این خدمات و اقدامات در راستای سازندگی میهن اسلامی باید همواره و به جد ادامه داشته باشد.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز نیز عنوان کرد: دشمنان این نظام و آب و خاک که چشم دیدن موفقیت ها ایران اسلامی و پایداری و تثبیت نظام اسلامی نداشتند با توطئه های بی شمار از جمله؛ جنگ تحمیلی، کودتای نوژه و ... هجمه های زیادی انجام دادند. 
ماموستا دکتر عابد نقیبی با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمن علیه ایران اسلامی گفت: در صدر اسلام هم دشمن به محاصره اقتصادی در شعب ابی طالب پرداخت و مسلمانان پیروزمند شدند.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در سقز عنوان کرد:تعامل مسئولان شهرستان سقز در راستای خدمات رسانی به مردم در سطح عالی و ستودنی است.
توران خانی عضو شورای اسلامی سقز هم از آمادگی شورا و شهرداری برای افتتاح طرح های عمران شهری و زیبا سازی مبلمان شهری در هفته دولت خبر داد.
دکتر چیا صالحی بابامیری، شهردار سقز هم با بیان اینکه انعکاس دستاوردها، باعث آرامش و امید در جامعه می شود پیشنهاد داد تا نماینده صدا و سیما در شهرستان در ایام هفته دولت هر روز در مصاحبه با یکی از مسئولان ادارات خدمات را تشریح و در شبکه ملی اطلاع رسانی کند.

6 برنامه ورزشی  ویژه کارکنان ادارات در هفته دولت برگزار می شود
رئیس اداره ورزش و جوانان سقز هم اعلام کرد:12 برنامه ورزشی در گرامیداشت هفته دولت در سقز اجرا می شود که 6 برنامه ورزشی  ویژه کارکنان ادارات است.
فرزاد خاکی اظهار کرد: در هفته دولت، همچنین6 خانه ورزش روستایی در شهرستان سقز به بهره برداری می رسد و نمایندگی اداره ورزش و جوانان در صاحب آغاز به کار می کند.

 

بازدید [ 486 ]