اخبار

نمود گردشگری در اقتصاد سقز پر رنگ تر شود

فرماندارشهرستان سقز گفت: باید نمود گردشگری در اقتصاد شهرستان سقز پر رنگ تر شود.
نمود گردشگری در اقتصاد سقز پر رنگ تر شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان اظهار کرد: احیای محور گردشگری زیویه، کرفتو و تخت سلیمان از دغدغه های جدی مدیران سقز و تکاب است.
کریمیان بیان کرد: نبود زیرساخت های لازم و عدم شناخت مردم استان های کردستان و همجوار نسبت به وجود آثار تاریخی از مشکلات گردشگری شهرستان سقز است.
وی اظهار کرد:تلاش برای بستر سازی جهت توسعه گردشگری در شهرستان سقز به جد پیگیری و رصد می شود و از دغدغه های اصلی است.وی خواستار تعیین تکلیف حمام حاج صالح در قالب مجوز واگذاری از سوی میراث فرهنگی برای ایجاد موزه مردم شناسی، بازسازی و مرمت بافت تاریخی سقز در قالب بازآفرینی شهری، تدوین نقشه راه گردشگری سقز  و توجه به آثار تاریخی از جمله حمام تاریخی و عمارت فیض ا.. بیگی قلندر شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان هم گفت:احیای مثلث گردشگری زیویه، کرفتو و تخت سلیمان اقدامی مناسب و اداره کل از این اقدام حمایت می کند.
محسن علوی بیان کرد:دولت در 26 اردیبهشت ماه 89 به صندوق احیاء، مجوز داده است تا حمام حاج صالح را جهت تغییر کاربری به صورت مزایده واگذار کند.
علوی گفت: به زودی بحث واگذاری حمام حاج صالح برای کاربری در قالب موزه تعیین تکلیف می شود و بهترین کاربری برای این حمام موزه مردم شناسی است
وی یادآور شد:احیای قطب گردشگری با اولویت استان های همجوار، پیگیری می شود و سهم اقتصاد استان کردستان را از گردشگری افزایش می دهیم.

 

بازدید [ 188 ]