اخبار

نماینده ویژه رئیس قوه قضاییه: مسیر معیشت از طریق مرزها، تسهیل گردد

 رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت معطر سال 88  در سفر به کردستان، اظهار کرد: معظم له در مریوان فرمودند: اهل سنت در منطقه کردستان را آنقدر نورانی می بینم که از این نورانیت باطنی دغدغه ای نسبت به این منطقه ندارم.
نماینده ویژه رئیس قوه قضاییه: مسیر معیشت از طریق مرزها، تسهیل گردد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، حجت الاسلام عبداللهی، نماینده ویژه رئیس قوه قضاییه روز چهارشنبه در دومین جلسه شورای اداری در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی  سقزگفت:کردستان از امن ترین استانهای کشور است و قوه قضاییه با تمام قدرت از سرمایه گذاری های اقتصادی حمایت می کند.
حجت الاسلام عبداللهی تصریح کرد: امنیت منطقی و فراگیر از قلم قضا و به برکت خون شهداست اما در عمل دستگاههای نظامی و انتظامی مجری آن هستند.
وی با اشاره به اهمیت معیشت مردم از طریق ساز و کار قانونی در مرزهای کشور تصریح کرد: مسیر معیشت باید تسهیل گردد، ورود و خروج از طریق مرزها قانونی و مرزها رسمی شوند. 
 عبداللهی با بیان اینکه تخصیص نیروی متخصص در سطح دادگستری و دادسرای نظامی لازم است و کمبود نیرو احساس می شود، اظهار کرد: کمبود نیرو در این حوزه جبران خواهد شد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود عنوان کرد: ایجاد تسهیلات و مرخصی برای زندانیان طبق مقررات خاص است و انتظار داریم دادستان با سعه صدر و طبق قانون شرایط مناسبی را برای خانواده ها و افراد زندانی فراهم کند.
عبداللهی در پاسخ به درخواست نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مشکل پزشکی قانونی سقز به جد پیگیری خواهد شد. 
نماینده ویژه رئیس قوه قضاییه اظهار کرد:محوری‌ترین برنامه سند تحول قضایی، تکریم ارباب رجوع است.
وی حرکت بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، اعتمادسازی در بخش‌های مختلف جامعه و افزایش اعتماد عمومی، کاهش حجم زیاد پرونده‌های قضایی و کاهش فرایند دادرسی، برخورد قاطعانه با مفاسد درون‌سازمانی و برون‌سازمانی را از دیگر محورهای سند تحول قضایی برشمرد.
وی ادامه داد: حفظ شان دستگاه قضا، ارتباط گسترده ارکان قوه قضائیه با مردم، نخبگان و اصحاب رسانه، از دیگر موارد این سند است.
حجت الاسلام عبداللهی، تصریح کرد: هدف از سفر نمایندگان ویژه رئیس قوه قضاییه به شهرستانهای کردستان، ارتباط رودرو با مردم در راستای تسهیل در روند امور ارباب رجوع  با دستگاه قضاست.
فرماندار سقز هم بر استفاده از نیروهای بومی برای دادگاه خانواده و شعبه های دادگستری در شهرستان تاکید کرد.
کامیل کریمیان با اشاره به گستردگی شهرستان سقز و جایگاه اداری دادگستری، گفت: چارت اداری و سازمانی دادگستری ارتقا پیدا کند.
کریمیان در این راستا ادامه داد:تعداد قضات از ۱۸ قاضی به ۴۰ نفر افزایش یابد و شعبه دادگستری در صاحب ایجاد شود.
وی خواستار توجه جدی به پزشکی قانونی شد و بیان کرد: همراهی دستگاه قضا با مجموعه شورای اداری قابل تقدیر است.
وی با اشاره به شمه ای از اقدامات زیربنایی برای توسعه سقز، دورنما و افق شهرستان را امیدوار کننده توصیف کرد.

بیگلری:عرصه بر مفسدان اقتصادی تنگ شده است
نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس در دومین جلسه شورای اداری اظهار کرد: دفاع از حق مردم، ارزشمند و اقدامات قوه قضاییه در این راستا، قابل تقدیر است.
محسن بیگلری، خطاب به نماینده ویژه رئیس قوه قضاییه گفت: مبارزه با رانت خواری و فساد اقتصادی در دستگاه قضا، نمایان تر شده و ادامه این رویکرد، برای کشور امید بخش است.
وی نقد پذیری رئیس قوه قضاییه را قابل تقدیر توصیف و اظهار کرد: تحقیق و تفحص پیرامون صنعت خودروسازی کشور توسط دستگاه قضا، بسیار به جا بوده است.
وکیل مردم در مجلس، همچنین دستور آزادی خبرنگاران در روز خبرنگار توسط رئیس قوه قضاییه را اقدامی ماندگار برشمرد و در ادامه خواستار رفع مشکل پزشکی قانونی، تسهیل و تسریع در تعیین تکلیف و صدور رای پرونده های قصاص شد.
ماموستا سید حسین حسینی، امام جمعه سقز هم، اقدامات قوه قضاییه را امید بخش توصیف و از تلاش های دستگاه قضا تقدیر کرد.

بازدید [ 186 ]