اخبار

نماینده ولی فقیه در کردستان:وحدت، عامل مهم همکاری مذاهب در پیشرفت جامعه اسلامی است

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه حرکت بر اساس محورهای اتحاد، مایه وحدت اسلامی است، گفت: وحدت عامل مهم همکاری مذاهب در پیشرفت جامعه اسلامی است.
نماینده ولی فقیه در کردستان:وحدت، عامل مهم همکاری مذاهب در پیشرفت جامعه اسلامی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پور ذهبی روز سه شنبه در همایش اهل بیت (ع) در نگاه پیروان امام شافعی( رض) در سالن همایش های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز افزود: تلاش برای شناسایی محورهای اتحاد و حرکت بر اساس و پایه آنها، مایه وحدت اسلامی است.و بایستی به جد مورد توجه روحانیان باشد.
حجت الاسلام والمسلمین پور ذهبی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به خاطرات خود و بیان اینکه در دوران جنگ تحمیلی در یکی از عملیات های والفجر، مجروح و در بیمارستان امام خیمنی(ره) سقز بستری شدم اظهار داشت: افتخار می کنم، سقز، مقصد اولین سفرم به شهرستانهای استان، بوده است.
وی با اشاره به مطالبات روحانیان پیرامون تسریع در بهره برداری از طرحهای عمرانی نیمه تمام استان و سقز بیان داشت: دفتر نماینده ولی فقیه در استان نه در یک مقام اجرایی، بلکه در جایگاهی نظارتی بیشتر درخواستهای فرهنگی را پیگیری خواهد کرد.

اختلاف برداشت ها از متون دينى نبایستی به وحدت مسلمانان خدشه وارد کند
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان هم با بیان اینکه، اختلاف برداشت ها و قرائت ها، واقعيتی انكار ناپذير است، اظهار داشت:اختلاف برداشت ها و فهم ها از متون دينى نبایستی به وحدت مسلمانان خدشه وارد کند.
حجت الاسلام والمسلمین احمد حاتمیان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ایام ماه محرم، افزود: رمز جاودانگی قیام حضرت امام حسین( ع)، حرکتی عارفانه و دین مدارانه برای حفظ دین خداوند بود نه کسب ثروت و قدرت.
وی تصریح کرد: وظیفه علمای دینی، روشنگری و تثبیت و تحکیم آیات الهی برای مردم جهت عمل به فرایض الهی است.
امام جمعه سقز هم بیان کرد: محبت به اهل بیت پیامبر و سایر پیامبران از رموز وحدت اسلامی و عنصر وحدت بخش مسلمانان در همه اعصار بوده است.

حب اهل بیت (ع) از مشترکات اسلام است / فرقه گرایی از آسیب های جدی دنیای اسلام است
ماموستا سید حسین حسینی با اشاره به آیه مباهله در قرآن کریم افزود: همگان به این حقیقت توجه کنند که حب اهل بیت (ع) از مشترکات اسلام است و امروز بایستی به دلیل دسیسه های مختلف دشمنان، محبت اهل بیت، عنصر وحدت بخش میان مسلمانان و حق طلبان باشد.
امام جماعت مسجد ملا ابراهیم سقز هم گفت: فرقه گرایی از آسیب های جدی دنیای اسلام است
ماموستا سید سعید حسینی در همایش اهل بیت( ع) در نگاه پیروان امام شافعی( رض) اظهار داشت: اسلام و مسلمانان در محاصره کفر جهانی هستند و دشمنان دین با تمام امکانات نوین برای ضربه زدن به وحدت مسلمانان به میدان آمده اند.
وی وحدت مسلمانان را بزرگترین سد در برابر دشمنان دین برشمرد و عنوان کرد: وجود حضرت محمد (ص)، سراسر رحمت و وحدت بوده است و کسانی که محب اهل بیت(ع) نیستند، محبت پیامبر را نیز نمی خواهند.

دنیای اسلام به وجود امام شافعی( رض)، افتخار می کند
امام جماعت مسجد قبا هم با اشاره به زندگینامه امام شافعی(رض) و تالیفات علمی ایشان، عنوان کرد: امام شافعی، بانی علم اصول بوده است ودنیای اسلام به وجود امام شافعی( رض)، افتخار می کند. 
ماموستا عثمان بارانی با اشاره به اهمیت برگزاری همایش های تقربی مذاهب پیشنهاد داد:  همایش هایی با محور اهل سنت از دیدگاه اهل تشیع برگزار شود.
وی افزود: جایگاه اهل بیت(ع) و اصحاب بسیار مهم است و بر اساس آیات قرآن کریم، همسران حضرت محمد (ص) و اصحاب، اهل بیت هستند.
ماموستا بارانی در بخشی دیگر از سخنان خود از نماینده ولی فقیه در کردستان خواست نسبت به پیگیری استخدام جوانان، توجه به روحانیان، تسریع در اتمام پروژه های نیمه تمام و بهره گیری کشاورزان از آب سد چراغ ویس از طریق مسئولان استانی و کشوری اهتمام ویژه داشته باشند.
گفتنی حضور در گلزار شهدا، بازدید از پردیس سینمایی، شرکت در شورای اداری و دیدار با فعالان سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و قرآنی و نشست با روحانیان از جمله برنامه های اولین سفر نماینده ولی فقیه در کردستان به شهرستان های استان بود.

 

بازدید [ 77 ]