اخبار

نماینده ولی فقیه در کردستان:

نماز نماینده دین است و اقامه کنندگان نماز، اقامه کنندگان دین هستند

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: نماز، نماینده دین است و اقامه کنندگان نماز، اقامه کنندگان دین هستند.
نماز نماینده دین است و اقامه کنندگان نماز، اقامه کنندگان دین هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز سه شنبه در پیش اجلاسیه نماز دانش آموزی در سالن شهید بهشتی اظهار داشت: روحانیان، پرچمدار توسعه فرهنگ اقامه نماز بوده اند و از افتخارهای آنان، توصیه آحاد مردم به اقامه نماز بوده است.
سید محمد حسینی شاهرودی بیان داشت: همه باید پرچم دین را برافراشته کنیم چون با استفاده از نماز و پاکدستی دیگر جایی برای فسادهای اقتصادی، سیاسی و اخلاقی در جامعه نخواهد بود.
وی با بیان اینکه، لقمان حکیم از خداوند به جای حکمرانی، حکمت خواست به این آیه از قرآن کریم پیرامون اقامه نماز در سوره لقمان اشاره و تاکید کرد:در این آیه، لقمان فرزندش را به ترویج فرهنگ اقامه نماز و ترویج معروفات توصیه کرده است.
وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ اقامه نماز در مدارس، تاکید کرد: بایستی دانش آموزان به دور از نگاه تکلیفی به این فریضه، قدرت نماز را حس کنند.
رئیس ستاد اقامه نماز استان کردستان با بیان اینکه، نماز خواندن باعث طهارت جسم و روح می شود به آثار تربیتی نماز برای فرد و جامعه اشاره و تاکید کرد: ترویج فرهنگ اقامه نماز در مدارس باعث ایجاد نشاط معنوی می شود و اگر فرهنگ اقامه نماز در جامعه رواج پیدا کند، جلو منکرات گرفته می شود.حسینی شاهرودی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه اسلام، مسلمانان را به صبر و نماز دعوت کرده است، این دو اسوه و نمونه را نماد، مقاومت، ایستادگی، پایداری توصیف کرد و ادامه داد: صبر و شکیبایی مردم ایران اسلامی در مقابل دشمنان باعث افتخاری برای آزادگان جهان شده تا بدانند تنها راه پیروزی نظام مقاومت در برابر توطئه دشمن همین عوامل است.

آیت الله حسینی شاهرودی به مسئله سهمیه بندی بنزین و فواید آن بر اقتصاد کشور اشاره و تأکید کرد: این سهمیه بندی باید اجرا می شد و سران هر سه قوه بر این امر متفق بودند و با این سرمایه‌گذاری که در مسئله بنزین صورت می‌گیرد ایران را از وابستگی به آن خلاص و از شر تحریم ها دور می کند.

وی یادآور شد: دشمن فتنه ۹۸ را خیلی وقت پیش تدارک دیده بود ولی در نهایت طرح توطئه، با فرمایش رهبر معظم انقلاب در ۶ دقیقه آرامش به کشور بازگشت و دسیسه دشمنان به صورت کامل خنثی شد و دشمنان باید بدانند که ملت ایران هم همیشه پاسخ دندان شکنانه ای به ترفندهای استکبار داده است.

فرماندار سقز: نماز اول وقت وجماعت به جد مورد توجه واقع شود
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز نیز اظهار داشت: همانطور که پیامبر بزرگ اسلام(ص) نماز اول وقت و جماعت را مهم و در اولویت قرار داده‌اند بایستی نماز اول وقت وجماعت در ادارات و مدارس به جد مورد توجه واقع شود.
کامیل کریمیان با بیان اینکه دشمنان می خواهند به نحوی در حوزه فرهنگی و دینی جوانان را هدف قرار دهند یادآور شد: دشمنان امت اسلامی، برنامه های مختلفی را برای فریب و گمراهی جوانان تدارک دیده‌اند اما این نقشه ها با هوشیاری، آگاهی و توجه به شعارهای دینی توسط جوانان خنثی می‌شود.
وی سپس، گزارش اقدامات حوزه ترویج فرهنگ اقامه نماز در شهرستان سقز را تشریح و بیان کرد: این دومین پیش اجلاسیه نماز در شهرستان سقز در سال جاری است.
کامیل کریمیان عنوان کرد: توجه به نماز اول وقت، سرمایه گذاری در عرصه ترویج فرهنگ اقامه نماز در مدارس و نهادینه کردن شعائر اسلامی بایستی به جد مورد توجه روسای آموزش و پرورش سقز و منطقه زیویه و مدیران و دبیران مدارس باشد.
کریمیان ادامه داد:ساماندهی ائمه جماعت روحانی برای مدارس، معرفی امام جماعت فرهنگیان در تمامی مدارس که دارای نمازخانه هستند، آموزش عملی نماز برای تمامی پایه های ابتدایی متناسب گروه های سنی به ویژه پایه سوم دختران و برپایی جشن شکوفایی در مدارس ابتدایی سوم با حضور امام جماعت از اقدامات این حوزه بوده است.
فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت:برپایی مراسم های پیوند مسجد و مدرسه، نظارت بر توسعه، تجهیز و حفظ نمازخانه های مدارس ، تهیه 2 هزار متر فرش محرابی برای نمازخانه مدارس شهرستان، برگزاری مسابقات اذان و احکام و انشای نماز در تمامی مقاطع و برگزاری مسابقات قرآن فرهنگیان و حافظان جزء 30 از دیگر برنامه ها بوده است.
کریمیان بیان کرد: برگزاری جشن تکلیف، آموزش وضو ونمازدرمدارس دوره ابتدایی، توجه به زنگ نمازو قرآن در مدارس، تجهیز سالانه وضوخانه مدارس، پیگیری مصوبات ستاد اقامه نماز استان  و تشکیل 4 جلسه شورای اقامه نماز، تشکیل تیم های ارزیابی اقدامات حوزه نماز ادارات، برگزاری نماز باشکوه ظهر در نمازخانه دستگاه های اجرایی و حرکت در راستای سند راهبردی اجرایی اقامه نماز تدوین شده توسط وزارت کشور  از دیگر موارد بوده است.
در پایان این مراسم از جمعی فعالان قرآنی و ائمه جماعت مدارس و فعالین دینی تقدیر شدند.
گفتنی است برای 80  نفر مدیر مدرسه، 80 انجمن اولیا و 80 نفر دانش آموز و 32 امام جماعت روحانی و جمعی از روحانیان ادارات، خیران مسجد ساز و فعالان این عرصه لوح سپاس صادر که از 40 نفر آنان در این مراسم تقدیر شد.

 

بازدید [ 131 ]